Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Vrásky sa tvoria preťažením mimických svalov a starnutím pokožky, ktorá stráca hydratáciu a pružnosť. Ako účinne omladiť pleť a zbaviť sa vrások? Ktorý prípravok proti starnutiu je pre vás vhodný?

Ako sa tvoria vrásky

Vrásky vznikajú ako súčasť prirodzeného procesu starnutia pokožky, keď s vekom klesá jej elasticita a schopnosť hydratácie. Obnova buniek sa s vekom spomaľuje a produkcia kolagénu, ktorý je zodpovedný za vyplnenie a vyhladenie vrások, sa znižuje. Ďalším významným vplyvom je častá mimika, pri ktorej sú svaly prepracované.

Prvé vrásky sa môžu objaviť už okolo 25. roku života. Najčastejšie ich začnete pozorovať okolo 30. roku života. Preto je vhodné včas používať správne krémy a séra proti vráskam a s dostatočnou rezervou riešiť správny anti aging.

Čo ovplyvňuje tvorbu vrások?

 • Vystavenie UV žiareniu: Slnko aktivuje enzýmy, ktoré zasahujú do obnovy pokožky.
 • Fajčenie: Nielenže nadmerne zaťažuje okrúhle svaly úst, ale znižuje hydratáciu pokožky, a tým aj jej pružnosť. Nikotín sťahuje cievy, čím sa pokožka horšie prekrvuje a je náchylnejšia na tvorbu vrások.
 • Stres: Zvyšuje hladinu kortizolu, ktorý znižuje schopnosť pokožky udržať si hydratáciu.
 • Nedostatok spánku: Spánok pomáha regenerovať všetky bunky v tele.
 • Alkohol: Spôsobuje dehydratáciu tela, a tým aj pokožky.
 • Zlý životný štýl: Nesprávne zostavená strava neobsahuje dôležité vitamíny, ktoré pokožka potrebuje na udržanie zdravého vzhľadu a hydratácie.
 • Nadmerná mimika tváre: Žmurkanie, mračenie sa, časté pitie cez slamku, to všetko nerovnomerne zaťažuje vaše svaly a vedie k hlbokým vráskam a zníženiu pružnosti pokožky.
 • Genetika: Opäť možno tvrdiť, že rýchlosť tvorby vrások býva tiež dedičná.
 • Nesprávná poloha pri spánku: V prípade, že spíte na bruchu alebo na boku, pokožka sa neprirodzene stláča k sebe. To vytvára vrásky okolo pier, očí a dekoltu.

Prevencia

Najdôležitejší je zdravý životný štýl s vyváženou stravou bohatou na vitamíny A, E, C, zinok a selén.

Kde sa objavujú vrásky

 • Vrásky pod očami (kruhy pod očami): Vrásky pod očami v mladom veku vznikajú v dôsledku nesprávneho životného štýlu, nedostatku spánku. U starších ľudí ide o prirodzený proces starnutia a úbytok kolagénu.
 • Vrásky na čele: Nedostatočná hydratácia, nedostatočný pitný režim, vystavovanie sa slnku, nadmerné mračenie, vysoký stres a samozrejme proces starnutia s prirodzeným úbytkom kolagénu.
 • Vráska medzi obočím (mračenie, glabella): Ak nenosíte slnečné okuliare, určite sa mračíte a nadmerne žmurkáte, keď svieti slnko. Rovnako si všimnite, ako sa vám pri strese vráskaví pokožka medzi obočím.
 • Vrásky okolo úst: Najčastejší problém u fajčiarov a tiež vtedy, keď preháňate svoju mimiku.
 • Nasolabiálne záhyby (marionetové vrásky): Sú spôsobené kolísaním hmotnosti, účinkami starnutia a gravitácie.
 • Vrásky okolo očí, vrásky na tvári: Tiež bývajú problémom pri žmurkaní očí pred silným slnečným svetlom a pri prehnanej mimike.
 • Vrásky na krku: Časté ohýbanie sa nad telefónom, zlé sedenie pri počítači, nevhodná poloha pri spánku sú faktory, ktoré ovplyvňujú vznik vrások na krku.


Ako minimalizovať a odstrániť vrásky

Rozhodne odporúčame používať vhodný krém proti vráskam už od útleho veku. Existuja aj špeciálny krém proti vráskam pre mužov. Nezabúdajte ani na lekársku kozmetiku v podobe séra proti vráskam. O správny výrobok sa vždy poraďte s odborníkmi. My sa však budeme venovať zásahom estetickej dermatológie, ktoré sú efektívnejšie a pomôžu vám rýchlejšie a účinnejšie.

Vyhladzovanie vrások sa vykonáva viacerými spôsobmi a vždy je vhodné poradiť sa s dermatológom, aby vám navrhol najlepšiu metódu, ktorá vám prinesie najväčší omladzovací efekt.

1/ KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Aplikácia je veľmi jednoduchá a bezbolestná. Kyselina hyalurónová je tělu vlastná látka, takže nedochádza k alergickým reakciám.

Kyselina hyalurónová sa používa na vrásky okolo očí (vejárovité vrásky) a tkz. očné priehlbiny, na nazolabiálne záhyby a vrásky okolo úst.

Na padnuté očné viečka má najväčší účinok práve operácia očných viečok.

Viac o vyhladzovaní vrások a tvarovaní tváre >>

2/ ODSTRAŇOVANIE VRÁSOK BOTULO. PRÍPRAVKY

Veľmi vhodné zvoliť v prípade odstraňovania vrások na čele a vrások medzi obočím vráska hnevu (glabella). Aplikácia trvá niekoľko minút a výsledok je okamžitý. Po zákroku je potrebné dodržiavať niekoľko odporúčaní.

Viac o zákroku >>

3/ KMEŇOVÉ BUNKY

Prípravky s výťažkami z kmeňových buniek dodajú vašej pleti skutočný luxus. Výťažky napomáhajú obnove a omladeniu buniek. Vhodné na aplikáciu na dekolt, krk, tvár a chrbát rúk.

Viac o vyhladzovaní vrások kmeňovými bunkami >>

4/ MEZOLIFT

Spomaľuje proces starnutia a je veľmi účinným prostriedkom proti starnutiu. Jemnými a drobnými injekčnými vpichmi, sa pod pokožku vstrekne špeciálny roztok s kyselinou hyalurónovou,a vitamínmi, ktorými sa naštartuje obnova kolagénu a regenerácia buniek.

Viac o spomalení procesu starnutia pomocou mezoliftu >>

5/ VYHLADZOVANIE VRÁSOK LASEROM A ULTRAZVUKOM

Jednou z možností je nechirurgický lifting Hifu, ktorý je určený pre každého v akomkoľvek veku. Zákrok trvá 45-120 minút, ktorý vhodne redukuje vrásky, vypína pokožku v oblasti tváre a krku. Jedným z dalších benefitov Endolift je redukcia podkožného tuku, hlavne v oblasti sánky a krku.

Klinika sa venuje vyhladzovaniu vrások laserom CoolTouch. Laser odstraňuje jemné linky a vrásky a zlepšuje vzhľad hlbokých vrások. Spúšťa tvorbu kolagénu a regeneruje pokožku. Ošetrenie trvá približne 30 minút.

Ďalšou možnosťou je nechirurgický laserový lifting tváre Endolift®. Pleť sa prirodzene vypne a odstránia sa stredne hlboké vrásky.

6/ ĎALŠIE RIEŠENIA NA ODSTRÁNENIE VRÁSOK


Cena – Čo stojí vyhladenie vrások

Koľko stojí vyhladenie vrások? Cena sa líši v závislosti od ošetrenia, ktoré si vyberiete. Cenu sa vždy dozviete na konzultácii s naším špecialistom.

CENNÍK >>


REFERENCIE:
1/ fda.gov. Wrinkle Treatments and Other Anti-aging Products. Dostupné na: https://www.fda.gov/cosmetics/cosmetic-products/wrinkle-treatments-and-other-anti-aging-products
2/ ncbi.nlm.nih.gov. Vitamin C in dermatology. Pumori Saokar Telang. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/ [2013 April]Časté otázky

Ako odstrániť vrásky pod očami?

 • Najvhodnejšou možnosťou je podstúpiť plastickú operáciu očných viečok, ale ak chcete ísť menej invazívnou cestou, vhodná môže byť liečba kyselinou hyalurónovou.

Ako vyhladiť vrásky na krku?

 • Vrásky na krku možno vyhladiť aplikáciou vhodnej injekčnej výplne alebo ošetrením laserom a ultrazvukom.

Ako vznikajú vrásky?

 • Vrásky sú spôsobené prirodzeným starnutím pokožky a úbytkom kolagénu. Ďalšími faktormi sú životný štýl a genetika.

Ako bojovať proti vráskam?

 • Môžete bojovať krémami proti vráskam, špeciálnymi sérami a tiež zvoliť vhodné dermatologické ošetrenie v podobe injekčných výplní, laseru alebo ultrazvuku.

Ako sa zbaviť vrások na čele?

 • Injekčné výplne na báze botulínových prípravkov sú na vrásky na čele najúčinnejšie.

Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.