Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži
Napísať
Objednať
Volať
Vitamín C v súvislosti s podporou imunity a bránenie sa vírusovým aj ďalším infekciám aktuálne rieši celý odborný svet. Jeho využitie v liečbe i prevencii nie je žiadnou novinkou, napriek tomu v súvislosti s pandémiou koronavírusa jeho význam ešte vzrástol.

Kolagén dodáva pružnost - vitamínC je nevyhnutný pre jeho tvorbu

Vitamín C alebo tiež kyselina askorbová je dôležitou a nevyhnutnou látkou pre zdravý ľudský organizmus, ako prevencia proti nádorovému ochoreniu, stresu, cievnym poruchám, pre správne fungovanie spojivového tkaniva, elasticitu kože, hojenie zlomenín, a podobne.

Vitamín C je tiež dôležitým antioxidantom pre podporu imunitného systému a hrá hlavnú ničím nezameniteľnú úlohu pri potlačení oxidačného stresu. Keďže si však ľudský organizmus vitamín C nemôže sám v tele vyprodukovať, je nutné ho prijímať buď vyváženou stravou, prevažne v ovocí a zelenine, alebo infúzne.

Pri akejkoľvek zvýšenej psychickej alebo fyzickej záťaži, strese, pri ochoreniach alebo pri akútnych a chronických zápalových či nádorových ochoreniach dochádza k značnému zvýšeniu spotreby tohto vitamínu.

Preventívne podávanie vitamínu C formou infúzie je najľahšia cesta k posilneniu imunitného systému nášho tela a tzv. "Dobitie bateriek".

Jedná sa o bezbolestné ošetrenie, ktoré zaberie len cca 40 minút bez námahy, naopak pri relaxácii na lôžku a s okamžitým návratom do bežného dňa. Prečo svojmu telu niečo tak jednoduchého a prospešného nedopriať?

Prečo je vitamín C pre telo tak potrebný?

Človek nie je schopný si vitamín C sám v tele vytvoriť. Pre organizmus má obrovský význam - je nevyhnutný pre správny metabolizmus, podieľa sa na tvorbe kolagénu dôležitého pre kĺby, steny ciev apod... Je dôležitý pre správne vstrebávanie železa, ktoré má vplyv na tvorbu a funkciu červených krviniek, detoxikáciu cudzorodých látok v pečeni, pre správnu srdcovo-cievnu činnosť, napomáha hojeniu rán, znižuje stres, posilňuje narušenú funkciu imunity, pôsobí preventívne proti bakteriálnym a vírusovým infekciám, tiež ako podporné liečenie u ďalších patologických stavov a jeho nedostatok v organizme predstavuje okrem iného nebezpečenstvo pre vznik nádorových alebo chronických ochorení.

Nedostatok vitamínu C sa môže vyskytovat medzi inými:

Nedostatok vitamínu C

Ak je hladina vitamínu C v tele veľmi nízka, hrozí častejšie nebezpečenstvo vzniku ochorení spôsobených práve oxidačným stresom. Absolútny nedostatok vitamínu C vyvoláva skorbut, čo sa prejavuje krvácaním, chudokrvnosťou, nedostatočným hojením rán. Už ale pri čiastočnom nedostatku vitamínu C dochádza v tele ku zväčšenej koncentráciu škodlivého cholesterolu, ktorý predstavuje riziko pre srdce a cievy, a rozvíja sa oxidačný stres, ktorý zodpovedá za vznik rôznych chronických zápalových ťažkostí. Tieto ťažkosti potom môžu byť príčinou vzniku alergií, depresie, osteoporózy, opakujúcich sa infekcií, nádorových ochorení, a dokonca aj chronického únavového syndrómu.

Preventívne sa vitamín C odporúča proti chrípke, pre celkové posilnenie imunity, duševnú odolnosť, proti cievnym a autoimunitným ochoreniam a ako prevencia nádorového bujnenia.

Infúznej terapie vitamínom C a jeho preukázateľné účinky

 • Podpora imunitného systému
 • Koncentrovanejší množstvo vitamínu C v tele je dôležité pre zdravý organizmus
 • Podporná liečba mnohých ochorení, alergií, infekcií, reumatológie, artritídy
 • Prispieva k cielenému odstráneniu rakovinových buniek
 • Prevencia proti stresu
 • Prevencia cievnych ochorení
 • Významný antioxidačný nástroj
 • Protizápalové účinky
 • Pozitívny účinok na elasticitu kože a tvorbu kolagénu
 • Liečenie pigmentácií
 • Vitamín C je dôležitou súčasťou celého ľudského organizmu, ktorý je v súčasnosti vystavený mnohých negatívnym vplyvom, najviac však oxidačnému stresu, pri ktorom sa produkuje nadmerné množstvo ľudskému telu škodlivých voľných kyslíkových radikálov - agresívnych látok, ktoré ničia zdravé tkanivá a sú príčinou mnohých akútnych aj chronických procesov v tele (rakovina, degeneratívne ochorenia, choroby pečene, obličiek, kože, poruchy kardiovaskulárneho systému, dýchacieho ústrojenstva).

Ak oxidačný stres dlhodobo pretrváva a nie je riešený podaním vitamínu C infúzne, ktorý má schopnosť chrániť zdravé bunky, dochádza k rozšíreniu akútnych infekcií, a tým aj zápalovým priebehom v tele.

Vitamín C sa nachádza v mnohých orgánoch vo vysokých koncentráciách

Vitamín c sa nachádza v mnohých orgánoch vo vysokých koncentráciách

Podiel na vzniku oxidačného stresu

 • Znečistené ovzdušie (ozón, výfukové plyny)
 • Telesné vyčerpanie
 • Dlhodobá psychická záťaž
 • UV žiarenie
 • Aplikácia cytostatík a ožarovanie
 • Nádorové ochorenia
 • Chronické zápaly (napr. zápalové ochorenie čriev)
 • Metabolické poruchy (napr. diabetes)
 • Nedostatočný prísun antioxidantov

Rozdiel medzi infúzným podaním vitamínu C a perorálnym (ústnym)

Vďaka nízkej koncentrácii vitamínu C v krvi po podaní ústami (perorálne) je zabezpečené veľmi málo liečivých účinkov tohto vitamínu kvôli limitu absorpcii črevnej steny, čo stačí na zaistenie len bežného (fyziologického) efektu. Vyššia koncentrácia vitamínu C v krvi (10-15x vyššia) potrebná pre preventívne a terapeutické (liečebné) efekty, zaisťujúce správnu funkciu pre imunitný, nervový a kardiovaskulárny systém, sa docieli iba infúznym (intravenóznom) podaním - intravenóznou formou vitamínu C (v dávke 100 mg / kg hmotnosti, teda 7,5 g vitamínu). Táto dávka nie je u pacientov s normálnou funkciou obličiek sprevádzaná nežiaducimi účinkami.

Porovnanie hladín vitamínu C v krvi

Porovnanie hladín vitamínu C v krvi

Klinické štúdie účinnosti vysokodávkovaného vitamínu C

Veľa klinických štúdií ukázalo, že u mnohých ochorení, ako sú napr. alergie, vrátane atopickej dermatitídy, ďalších kožných chorôb (psoriáza), reumatoidnej artritídy, aterosklerózy (kôrnatenie tepien), únavového syndrómu či depresívne poruchy je preukázaná nízka hladina vitamínu C. Na prospešnú úlohu vysokých dávok vitamínu C pre ľudský organizmus poukazujú mnohé klinické štúdie tiež.

Infúzne podanie vitamínu C pomáha pri onkologickej liečbe

Vysoko dávkovaný vitamín C svojimi antioxidačnými účinkami napomáha ochrane zdravých buniek a tým posilňuje proti nádorovú imunitu, vyživuje a potláča množenie niektorých malígnych buniek. Infúzna terapia vitamínom C má vplyv na cielenú likvidáciu rakovinových buniek a pôsobí proti metastázam, čo je prisudzované schopnosti vitamínu C blokovať nádorový priebeh. Za dôležité sa považuje to, že vitamín C vstupuje v bezprostrednom okolí nádorových buniek do biochemických reakcií, ktorých výsledkom je vytvorenie pre nádorovú bunku vysoko toxického peroxidu vodíka, ktorý má schopnosť ju zlikvidovať. Samozrejme platí, že u zdravých buniek k tomuto likvidačnému procesu nedochádza, pretože v ich okolí sa peroxid vodíka v takej miere netvorí. Zdravá bunka obsahuje enzýmy, ktoré sú schopné peroxid vodíka znižovať (redukovať). Tieto enzýmy však nádorové bunka k dispozícii nemá, na základe toho ju peroxid vodíka zničí.

Infúzná terapia vitamínom C sa odporúča:

 • Pre ľudí v strese
 • Pri psychickej záťaži alebo veľkej fyzickej námahe
 • Pri alergiách
 • U nádorových ochorení vo všetkých štádiách
 • Pri psychických poruchách
 • Pri opakujúcich sa infekčných chorobách
 • Pri obezite, vysokom krvnom tlaku, cukrovke
 • U revmatitidy (bolesti kĺbov), artritídy, Crohnovy choroby, zápalu štítnej žľazy
 • Pri vypadávaní vlasov
 • Pri urologických problémoch
 • Infúzna terapia je rovnako vhodná pre každého, koho čaká invazívny chirurgický zákrok, alebo ho už absolvoval. Nedostatok vitamínu C pred chirurgickým zákrokom sa totiž môže prejaviť pri zápalových ochoreniach kože, reume, kardiovaskulárnych ochoreniach či infekciách. Po chirurgickom zákroku zas nedostatok vitamínu C môže sťažiť hojenie rán, spôsobovať opuchy, infekciu a bolesti. Spotreba vitamínu C sa pritom pri chirurgickom zákroku výrazne zvyšuje.
 • Aj preto je infúzna terapia vysokodávkovaným vitamínom C ako súčasť liečby vhodná pred aj po chirurgických zákrokoch.

Mediátory zápalu môžu podporovat tvorbu keloidov ahyperpigmentáciu – vitamínC úcinkuje prirodzene protizápalovo
Mediátory zápalu môžu podporovat tvorbu keloidov ahyperpigmentáciu – vitamín C účinkuje prirodzene protizápalovo

Priebeh ošetrenia infúznou terapiou vitamínu C

Jednoduchým vpichom do žily sa zavedie kanyla, ktorú do krvi prúdi infúzia vitamínu C. Doba ošetrenia je asi 40 minút. Pri chrípke alebo prechladnutí je potreba opakovať procedúru 2-3x týždenne po dobu 2 týždňov, pri onkologickej liečbe až 12 týždňov. Pri rôznych typoch ochorení je dávkovanie odlišné. Presné dávky a všetko ohľadne terapií vitamínom C vám povie náš odborný personál na konzultácii pred terapiou.

Po aplikácii cca 24 hodín je dôležité dodržiavať pitný režim (2 l denne), obmedziť potraviny, ktoré podporujú vznik obličkových kameňov (káva, kakao, čokoláda, fazuľa), a močopudné lieky.

Ošetrenie infúznou terapiou vitamínu C sa neodporúča pacientom

 • s obličkovými kameňmi či poškodením obličiek
 • trpiacich anémiou
 • tehotným a dojčiacim matkám
 • u chorých trpiacich nadmerným ukladaním železa v tele
 • vitamín C môže ovplyvniť účinok liekov na riedenie krvi 
 • môže zvýšiť účinnosť liekov proti zhlukovaniu krvných doštičiek 
 • pacientov pred krvným vyšetrením - môže viesť k nepresnému stanovenie hladiny cukru v krvi

Infúzia vitamínu C neobsahuje konzervanty, ide o telu vlastnú látku, teda na ňu nie je alergia.

Podmienkou podania infúznej formy vitamínu C sú zdravé obličky.

 

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.