Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 917 995 411
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži

VASER Lipo® je najšetrnejšia forma invazívnej liposukcie

Ultrazvuková liposukcia VASER Lipo® využíva najnovšiu ultrazvukovú technológiu pre bezpečné, šetrné a dokonalé vytvarovanie tela. Oproti klasickej liposukcii pôsobí VASER Lipo® selektívne iba na nežiaduce tukové bunky, pričom nervové zakončenia a cievy zostávajú nepoškodené. Výsledkom je minimálna bolestivosť v priebehu zákroku, minimálny výskyt modrín a takmer okamžité zapojenie späť do bežných aktivít. Nesmiernou výhodou liposukcie VASER Lipo® je následné vypnutie pokožky v odsávanom mieste, pretože nedochádza k poškodeniu kolagénových vlákien. Možno ju vykonávať v celkovej aj lokálnej anestézii.

Vďaka emulzifikácii tuku a jeho šetrnému odsatiu nie sú tukové bunky poškodené a majú vysokú životaschopnosť, preto môžu byť použité ako výplň do iných častí tela, napríklad pre vyhladenie vrások či zväčšenie objemu poprsia.

VASER Lipo® je ideálnym riešením pre každého, kto sa chce zbaviť prebytočného tuku rýchlo, šetrne a s maximálnym efektom a kto chce svoje telo vytvarovať do dokonalých kriviek.

Výhody

  • Najšetrnejšia a najúčinnejšia liposukcia
  • Spevňuje a vypína kožu v operovanej oblasti
  • Možno odsať aj viac oblastí naraz
  • Okamžitý výsledok
  • Výrazne kratšia doba rekonvalescencie
  • Vykonáva sa v lokálnej alebo celkovej anestézii

Liposukciu je možné vykonať v požadovanom rozsahu iba u klientov v dobrom zdravotnom stave po kompletnom predoperačnom vyšetrení. Cieľom predoperačného vyšetrenia je vylúčenie možných komplikácií.

Koža viditeľne pevnejšia

Mimoriadna účinnosť ultrazvukovej liposukcie VASER Lipo® spočíva nielen v zoštíhlení ošetrenej partie, ale aj v jej spevnení. Pôsobením ultrazvuku sa koža v odsávanej oblasti po zákroku rýchlo stiahne, takže nie je uvoľnená a ochabnutá, ako tomu býva u iných typov liposukcie.

Tento efekt preukázala lekárska štúdia vykonaná vo Francúzsku. Dobrovoľníci si pri nej nechali ošetriť jednu nohu tradičnou tumescentnou liposukciou a druhú ultrazvukovým prístrojom VASER Lipo®. V druhom prípade bola koža viditeľne hladšia a pevnejšia, a to dokonca aj vtedy, keď predtým takú kvalitu nemala.

Liposukcia Vaser Lipo®, krátke video – MUDr. Jozef Fedeleš, PhD.

Pred zákrokom

U liposukcie v lokálnej anestézii stačí väčšinou základné biochemické vyšetrenie krvi. Ostatné vyšetrenia sú vykonávané iba výnimočne. Ak sa vykonáva liposukcia v celkovej anestézii, je nutné ešte EKG a chemické a sedimentačné vyšetrenie moču. Základné biochemické vyšetrenie krvi – glukóza, pečeňové testy, nátrium, kálium, urea, kreatinín, CRP, krvný obraz, sedimentácia, Quick, APTT (testy na krvácavosť a zrážanlivosť krvi), pri ochoreniach srdca, ciev alebo u vysokého krvného tlaku je nutné aj EKG.

Dva dni pred zákrokom nejedzte ťažké, nadúvajúce jedla alebo jedlá s veľkým obsahom vlákniny (veľké množstvá ovocia alebo zeleniny, kapustu, strukoviny, müsli a pod ) a vypite aspoň 2 l vody. Upozorňujeme na nutnosť vylúčiť konzumáciu alkoholu, cigariet a kofeínu 48 hod pred a aspoň 24 hod po zákroku.

V deň zákroku odporúčame pri sprchovaní použiť bežne dostupné sprchové gély a šampón. Po rannej hygiene nepoužívajte v mieste, kde bude vykonaná liposukcia, parfumy, krémy, masti, telové mlieka ani oleje. K zákroku sa dostavte bez make-upu a bez nalíčenia. Odložte šperky a piercing (ak je to možné). Pred operáciami v narkóze nepoužívajte nepriehľadné laky – gély na nechty (aspoň jeden prst na ľavej ruke odlakujte alebo zbavte umelého nechtu). Cenné predmety ponechajte doma alebo uložte do trezoru na recepcii. V deň výkonu je vhodné si obliecť dostatočne voľný a pohodlný odev na cestu domov. Bielizeň a prezúvky k liposukcii sú pripravené na klinike. Všetky lieky, ktoré pravidelne užívate, vezmite so sebou na zákrok. Výhodné je zaobstarať si domov na matrac nepriepustnú podložku, aby nedošlo k jej znečisteniu tekutinami vytekajúcimi z operačných raniek. Akútne ochorenie (angína, chrípka, zápal zuba, hnisavý zápal kože apod.) sú kontraindikáciami, pri ktorých nemôže byť liposukcia vykonaná. V deň zákroku môžete jesť ľahké jedlá, aby ste nepociťoval/a hlad.

Priebeh

1. Ošetrovaná oblasť sa najprv napustí špeciálnym roztokom, ktorý rýchle a dokonale vďaka lokálnemu anestetiku znecitliví kožu, podkožie a tukové bunky sa mierne rozvoľnia.

 

2. Následne plastický chirurg vnikne do podkožia z minimálneho rezu a tenkou kanylou napojenou na VASER Lipo® pôsobením ultrazvuku premení tuk v ošetrovanej partii do stavu emulzie. Ultrazvuk pôsobí výlučne na tukové bunky a preto nedochádza k poškodeniu okolitých tkanív.

 

3. Rozvoľnené tukové bunky chirurg odsaje liposukčnou kanylou napojenou na prístroj VASER Lipo®. Vzhľadom k tomu, že sú odsávané nepoškodene tukové bunky, krvné straty sú minimalizované.

 

4. Po zákroku sú ošetrené drobné ranky po kanylách náplasťami a pacient si na ošetrovanú oblasť oblieka špeciálne kompresívne prádlo. Odporúča sa krátka doba odpočinku približne 12 hodín. Nasledujúce dva až tri týždne by sa mal pacient vyhýbať namáhavejším aktivitám.

 

5. Výsledky ultrazvukovej liposukcie sú viditeľné bezprostredne po zákroku, s postupujúcim časom sa ešte zlepšujú, čo je spôsobené postupným hojením tkaniva v operovanej oblasti. Konečný výsledok je trvalý a môžete ho pozorovať behom troch až štyroch mesiacov.

 

Elastické prádlo

Ihneď po liposukcii Vám oblečieme elastické prádlo šité na mieru, ktoré svojím tlakom a pružnosťou, s ktorou prilieha na telo, urýchli drenáž (odtok) zostatkovej tumescenčnej tekutiny po výkone z kožných raniek.

Majte na pamäti, že toto prádlo sa nesmie vyzliecť 24 hodín od skončenia liposukcie, potom je možné sa krátko osprchovať, bielizeň vyprať a opäť si ho obliecť. Kompresívne prádlo sa odporúča nosiť 24 hodín denne po dobu najmenej 2 - 4 týždňov podľa pokynov ošetrujúceho lekára.

Pri prvom vyzliekaní bielizne si sadnite alebo ľahnite, pretože po uvoľnení kompresie môže dôjsť k mdlobám v dôsledku náhleho presunu telesných tekutín.

Ak sa operovaná oblasť hojí ideálne, je možné 3. - 4. týždeň bielizeň nosiť už len 8 až 10 hodín denne, a to skôr cez deň, pri vykonávaní bežných denných aktivít, na noc možno bielizeň odložiť.

Po zákroku

Bezprostredne po výkone, po návrate domov, je vhodné zobrať prvú dávku liekov proti bolestiam a zostať v pokoji na lôžku, neskôr po niekoľkých hodinách je možná kratšia prechádzka. 1. deň po výkone je možné vykonávať bežné denné aktivity ako je chôdza, riadenie auta a pod. 3. a 4. deň po liposukcii možno už organizmus zaťažiť prakticky bez obmedzenia normálnou každodennou činnosťou. Ťažšiu telesnú záťaž ako je jogging, tenis a cvičenie v posilňovni, aerobic atď. je možné začať jeden mesiac po výkone s tým, že odporúčame denné dávky cvičenia postupne zvyšovať. Úmerne k rozsahu vykonaného operačného výkonu je predpokladaný návrat do zamestnania možný približne 3. deň po výkone. Druhý deň odporúčame pobyt doma. V rámci Bratislavy zaisťuje naša klinika odvoz domov po zákroku zadarmo.

Starostlivosť o kožné ranky

24 – 48 hodín a v niektorých prípadoch až celý týždeň dochádza z malých kožných raniek, ktorými bol tuk kanylami odsávaný, k vytekaniu čírej tekutiny s prímesou krvi (jedná sa spočiatku z veľkej časti o tumescenčnú tekutinu), aj keď časť tekutiny bola už odsatá v priebehu výkonu a časť sa vstrebala do krvného riečišťa, možno povedať, že čím viac tekutiny vytečie, tým je hojenie priaznivejšie a tvorba modrín menšia. Ranky sú po výkone opatrené náplasťovými stehom (Steri strip) a prelepené sterilnou gázou, po 24 hodinách, pri prvom vyzlečení bielizne, je potrebné gázové štvorčeky opatrne odlepiť, ale náplasťový steh ponechať aspoň 7 dní, ak sa uvoľní tento náplasťový steh, je klient vybavený náhradnými stehmi, ktorými si potom ranku prelepí sám. Neodporúča sa ranu prelepiť rýchloobväzom, bráni totiž odtoku tumescenčnej tekutiny a hojenie je tým negatívne ovplyvnené.

Pooperačná bolesť

Mierne bolesti sa začnú po výkone objavovať asi za 4-5 hodín po jeho ukončení a dosahujú maximum 24 hodín po výkone a potom rýchlo ubúdajú. Bolesť je však vnímaná úplne individuálne a závisí od prahu bolesti, ktorý je rôzny, aktuálnym emotívnym stavom apod., a preto niektorí klienti nemajú bolesti vôbec a niektorí sa sťažujú na stredne silné bolesti až po dobu jedného týždňa po výkone, často popisovanú ako „svalovicu“. Na tíšenie pooperačných bolestí odporúčame bežné analgetiká (s dávkovaním podľa pokynov lekára).

Tvorba modrín

Po tumescentnej liposukcii sa môžu úplne individuálne tvoriť pooperačné podkožné hematómy tzv. modriny pretrvávajúce v niektorých prípadoch až 14 dní. Po liposukcii brucha sa môžu objaviť modriny okolo pupka alebo stiecť do oblasti prirodzenia. U žien, ktoré podstúpili gynekologickú operáciu alebo cisársky rez sa môžu modriny objaviť nad jazvou po zákroku, na bokoch je tvorba modrín úplne minimálna, na vonkajších stehnách je výskyt modrín častejší a postihuje spravidla celú oblasť. Pravidelne sa tvoria modriny v oblasti kolien a členkov, na modriny možno po výkone použiť liek proti zrážaniu krvi alebo krémy kombinujúcimi liek proti zrážaniu krvi s protizápalovou zložkou. Veľmi dobré výsledky pri liečbe pooperačných opuchov a hojení sú u enzymatických preparátov. Užívanie podľa pokynov lekára

Kúpanie

Odporúčame sa týždeň po výkone len sprchovať, kúpanie vo vani je vhodné až po zahojení kožných raniek, čo je asi za týždeň. Po sprchovaní, keď sú kožné ranky vlhké ich odporúčame jemne osušiť a potom aplikovať antibiotický zásyp alebo sprej, neodporúčame kúpanie v bazéne, jacuzzi či v mori do doby, než sú ranky úplne zahojené a uzavreté.

Diétne opatrenia

Pite po výkone dostatočné množstvo vody, ovocných džúsov alebo iónových nápojov, obzvlášť v prípade, že z raniek ešte vyteká tekutina. Bezprostredne niekoľko hodín, najlepšie až dva dni po výkone prosím nepite alkoholické nápoje a nefajčite. Obmedzte takisto solenie a slané jedlá (údeniny, tvrdé syry, sušienky, čipsy, čínske jedlá, instantné pokrmy a pod.), znížite tým tvorbu opuchov.

Rekovalescencia

Asi 14 dní po výkone, kedy sa začnú postupne hojiť a vstrebávať podkožný modriny a opuchy, dôjde k zatuhnutí v miestach, kde bolo tukové tkanivo odsaté, a môžu sa vytvoriť tuhé „hrče“ a nerovnosti, ktoré pretrvávajú 2 - 3 mesiace (mimoriadne aj dlhšie ako 6 mesiacov) a predstavujú ďalšiu fázu hojenia, kedy sa telo snaží spätne zafixovať uvoľnenú kožu. Do oblastí, odkiaľ bolo odsaté tukové tkanivo, vrastá väzivové tkanivo, ktoré sa po niekoľkých mesiacoch, keď je hojenie už takmer pri konci, začne vstrebávať. V tejto fáze odporúčame na oblasť, kde bola vykonaná liposukcia, prikladať vlažné obklady asi na 20 minút denne a kožu so stvrdnutými podkožím primerane silným tlakom masírovať válčekovaním až 6x denne 10 minút po dobu niekoľkých mesiacov až pol roka. Alternatívnou možnosťou sú špeciálne lymfatické masáže, cielené na ošetrenú oblasť, ktoré pomôžu urýchliť hojenie a vstrebávanie hrčiek. V rámci domácej starostlivosti je dobré si odsatú oblasť valčekovať vždy pohybom smerom k srdcu. Valčekovať možno začať už druhý týždeň od zákroku. Oblasti s celulitídou sa po liposukcii môžu mierne zlepšiť.

Kontroly

Kontroly u lekára sú po liposukcii vhodné od 48 hodín do jedného týždňa po výkone, potom za 1 mesiac, za 3 mesiace a za pol roka. Ak máte akékoľvek pochybnosti, otázky či nejasnosti neváhajte sa u nás poradiť. Je potrebné mať na pamäti, že opuch po liposukcii môže pretrvávať 6 týždňov, zriedka aj do 6 mesiacov po výkone.

Možné komplikácie

Po vykonaní tumescenčnej liposukcie sa môžu objaviť kožné nepravidelnosti, opuchy, zatuhnutia a "hrče", ktoré sa vo väčšine prípadov časom vstrebú, mnohokrát vďaka pravidelnej masáži. Ak zostanú však dlhšie ako 6 mesiacov, potom je nutné rozlíšiť, či sú spôsobené miestnym nahromadením nie úplným odstránením tukového tkaniva alebo či ide o zjazvenie. Tieto oblasti sú potom, po dohode s lekárom, predmetom opravy, ktorá je na našom pracovisku vykonávaná v oprávnených prípadoch úplne zadarmo.

Infekčné komplikácie sa objavujú po liposukcii veľmi zriedka. V prípade, že sa objavia, potom je nutná celková liečba antibiotikami a eventuálne chirurgická drenáž či punkcia postihnutej oblasti. Vzhľadom k preventívnej dávke antibiotík počas zákroku, prísnej operačnej dezinfekcii a sterilite je táto komplikácia takmer vylúčená.

Pocit zvýšenej alebo naopak zníženej citlivosti môže v oblasti ošetrenej tumescentnou liposukciou pretrvávať aj mesiace.

Vznik serómy, čo je nahromadenie tekutiny v určitej drobnej oblasti je zriedkavý, ale ak k nemu dôjde, vyžaduje punkciu s odsatím prebytočnej tkanivovej tekutiny, ktorá vznikla pravdepodobne na základe vstrebávajúcej sa a hojace sa modriny (punkcia je bezbolestná, vykonáva sa tenkou injekčnou ihlou).

Veľké zjazvenie je skôr nepravdepodobné vzhľadom na niekoľkomilimetrovej rezné ranky. U klientov, ktorým sa rany hoja tzv. keloidy, je aj v tomto prípade vznik keloidnej jazvy možný, tu potom odporúčame použiť silikónovú masť alebo silikónový obväz lokálne. Jazvičky môžu niekedy zpigmentovat (zhnednúť), neodporúča sa v čase bezprostredne po výkone vystavovať ich slnečnému žiareniu alebo soláriu.

Prvých 24 – 48 hodín po výkone sa môže objaviť stav závratov, najmä pri zmene polohy tela (pri rýchlom vstávaní z postele, pri prvom odkladaní kompresívnej bielizne).

Liposukcia Vaser Lipo® – MUDr. Jozef Fedeleš

 

Pre dokonalejší výsledok invazívnej liposukcie môžeme odporúčať LPG lipomasáž pred aj po invazívnej liposukcii. Prístrojové ošetrenie pracuje na princípe biostimulácie, pri ktorej sa naštartujú detoxikačné procesy s ozdravným účinkom. Ošetrenie zároveň pomáha výrazne lepšiemu a rýchlejšiemu odstráneniu opuchov a hematómov.

Ošetrenie vykonáváme patentovaným prístrojom LPG Cellu M6® Integral, ktorý funguje na princípe mechanickej biostimulácie kožného tkaniva a je vybavený niekoľkými rôznými hlavicami s motorizovanými valčekmi. Práve tie pri ošetrení príjemne masírujú pokožku.

Viac informácií o LPG lipomasáži

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.