Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži
Hľadáte účinné riešenie na vypadávanie vlasov? V eveclinic vám ponúkame plazmaterapiu, revolučný zákrok, ktorý využíva silu vašej vlastnej krvnej plazmy. Tento minimálne invazívny postup je ideálny pre tých, ktorí chcú prirodzene stimulovať rast vlasov a zlepšiť ich kvalitu. Bez dlhého zotavovania a s minimálnymi vedľajšími účinkami, drakuloterapia v eveclinic otvára nové možnosti v liečbe vypadávania vlasov.

Čo je plazmaterapia a ako môže pomôcť pri vypadávaní vlasov

Plazmaterapia, známa aj pod názvami vlasová Drakula terapia, alebo PRP terapia vlasov, je moderná metóda liečby, ktorá sa zameriava na regeneráciu a obnovu vlasového folikulu pomocou pacientovej vlastnej krvi. PRP je skratkou pre anglický názov procedúry Platelet Rich Plasma Therapy. Tento inovatívny prístup využíva plazmu, ktorá sa získava centrifugáciou vzorky krvi pacienta. Následne sa táto plazma aplikuje priamo do oblastí postihnutých vypadávaním vlasov.(1)

Liečba vypadávania vlasov pomocou plazmovej terapie sa stala populárnou vďaka svojej schopnosti stimulovať rast vlasov a zlepšiť kvalitu a hustotu vlasovej pokrývky bez potreby chirurgického zákroku. Táto terapia je vhodná pre mužov aj pre ženy a je často odporúčaná ako súčasť komplexnej liečby pre rôzne typy vypadávania vlasov.

Vďaka svojim regeneračným schopnostiam, drakuloterapia vlasy posilňuje, zlepšuje ich kvalitu a zvyšuje celkovú vitalitu vlasového folikulu. Ide o bezpečnú procedúru, pretože využíva biologické materiály získané priamo od pacienta, čo minimalizuje riziko alergických reakcií alebo infekcií.

Drakula terapia je tak ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prirodzené riešenie v boji proti vypadávaniu vlasov a súčasne chcú podporiť zdravie a regeneráciu svojich vlasov.

Príčiny vypadávania vlasov u mužov

Vypadávanie vlasov u mužov je častým javom a býva spôsobené rôznymi faktormi. Tento problém významne ovplyvňuje sebavedomie a celkový obraz o sebe, preto je dôležité pochopiť jeho príčiny, aby sa dalo vyhľadať vhodné riešenie.

  • Genetické predispozície: Najbežnejšou príčinou vypadávania vlasov u mužov je androgénna alopécia, známa aj ako mužský vzor plešatosti. Tento typ vypadávania vlasov je spôsobený geneticky determinovanou citlivosťou vlasových folikulov na dihydrotestosterón (DHT), derivát testosterónu. Vlasové folikuly, ktoré sú citlivé na DHT, sa postupne zmenšujú a v konečnom dôsledku prestávajú produkovať nové vlasy.
  • Hormonálne zmeny: Hormóny hrajú kľúčovú úlohu v raste a vypadávaní vlasov. Zmeny v hormonálnom stave, ako sú tie, ktoré nastanú pri ochoreniach štítnej žľazy a pri užívaní niektorých liekov, vyvolávajú alebo zhoršujú vypadávanie vlasov.
  • Stres: Fyzický aj psychický stres môže vyvolať dočasné vypadávanie vlasov, známe ako telogénne effluvium. Tento stav obvykle nastane po vážnom strese, operácii, vážnej infekcii alebo dokonca po výraznom psychickom rozrušení. Vlasy vypadávajú masívne a nečakane, ale tento stav je často reverzibilný.
  • Nezdravý životný štýl: Nedostatočná výživa, fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu tiež prispievajú k vypadávaniu vlasov. Vlasy potrebujú širokú škálu vitamínov a minerálov, aby boli zdravé a silné, a životný štýl, ktorý nepodporuje dobrú výživu, má negatívne dôsledky na vlasový cyklus.
  • Lekárske stavy: Niektoré autoimunitné choroby, ako je lupus alebo alopecia areata, môžu spôsobiť vypadávanie vlasov. Poškodiť a ovplyvniť vlasové folikuly môžu tiež niektoré infekcie, napríklad kožná mykóza.

Rozpoznanie príčiny vypadávania vlasov je kľúčové pre úspešnú liečbu. V mnohých prípadoch môže byť pomocou vhodnej terapie a zmenou životného štýlu vypadávanie vlasov spomalené alebo dokonca zvrátené.

Priebeh drakuloterapie krvnou plazmou

Konzultácia a zhodnotenie stavu

Prvým krokom je dôkladná konzultácia s odborníkom, ktorý posúdi zdravotný stav pacienta a jeho vhodnosť pre terapiu. Lekár tiež určí očakávané výsledky a vysvetlí možná riziká spojené s procedúrou.

Príprava

Na začiatku ošetrenia sa klientovi odoberie malé množstvo krvi, podobne ako pri bežnom krvnom teste. Táto krv sa následne spracuje v centrifuge, kde sa oddelí plazma bohatá na trombocyty (PRP) od ostatných komponentov krvi.

Aplikácia

Vyrobená PRP plazma sa potom aplikuje priamo do skalpu v oblastiach postihnutých vypadávaním vlasov. Tento proces zvyčajne zahŕňa sériu injekcií, ktoré sú rozmiestnené tak, aby pokryli celú postihnutú oblasť. Aplikácia je zvyčajne rýchla a vykonáva sa s minimálnym nepohodlím. V prípade potreby je možné na skalp hlavy aplikovať znecitlivejúci krém.

Priebeh liečby

Plazmaterapia vlasov vyžaduje niekoľko sedení, typicky 3-4, v rozostupoch 4-6 týždňov. Počet a frekvencia sedení závisí od individuálneho plánu liečby, ktorý je prispôsobený potrebám a cieľom pacienta.

Po ošetrení

V mieste aplikácie môže dôjsť k ľahkému začervenaniu, ihneď po zákroku lze pokračovať v bežnom živote v rámci práce.

Po aplikácii PRP je dôležitá správna starostlivosť, vrátane vyhýbania sa intenzívnej fyzickej námahe a vystaveniu sa slnku. Klienti by mali sledovať pokyny poskytnuté lekárom na zabezpečenie optimálneho hojenia a výsledkov.

Plazmaterapia: Cena a výsledky

Pri rozhodovaní o podstúpení plazmaterapie je dôležité vziať do úvahy všetky aspekty ošetrenia a poradiť sa so špecializovaným lekárom, ktorý vám poskytne detailné informácie a vytvorí individuálny plán liečby.

Výsledky plazmovej terapie bývajú viditeľné už po niekoľkých mesiacoch od začiatku liečby, pričom pacienti často spomínajú zvýšenie hustoty a celkové zlepšenie zdravia vlasov. Efektivita terapie závisí od veku klienta, stupňa vypadávania vlasov a celkového zdravotného stavu. Dlhodobé štúdie a klinické testy tiež ukazujú, že výsledky sú trvalejšie, keď sú doplnené pravidelným udržiavacím ošetrením.(2)

Terapia plazmou bývá zvlášť účinná v kombinácii s inými formami liečby vypadávania vlasov (napr.: TRICOPAT™ SOLUTION) , čím sa zvyšuje šanca na dosiahnutie dlhotrvajúcich výsledkov.

Cena plazmaterapie je rôznorodá a závisí od faktorov, ako počet ošetrení potrebných na dosiahnutie požadovaných výsledkov a ošetrovanej ploche. V priemere sa cena jedného sedenia pohybuje od niekoľkých stoviek do niekoľkých tisíc eur.

CENNÍK >>


Referencie:
1/ healthline.com. What is PRP. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/prp#recovery-time [8/2021]
2/ mdpi.com. Comparative Evaluation of the Clinical Efficacy of PRP-Therapy, Minoxidil, and Their Combination with Immunohistochemical Study of the Dynamics of Cell Proliferation in the Treatment of Men with Androgenetic Alopecia. Elena E. Pakhomova, Irina O.Smirnova. Dostupné na: https://mdpi.com/1422-0067/21/18/6516 [9/2020]


Čo je to drakuloterapia vlasov?

  • Drakuloterapia vlasov, známa aj ako PRP terapia vlasov alebo plazmaterapia, je metóda liečby vypadávania vlasov, pri ktorej sa využíva pacientova vlastná krvná plazma obohatená o trombocyty.

Ako funguje plazmová terapia proti vypadávaní vlasov?

  • Plazma sa získa centrifugáciou vzorky krvi a následne sa aplikuje do pokožky hlavy prostredníctvom injekcií. Cieľom terapie je stimulovať rast nových vlasov a zlepšiť kvalitu existujúcich vlasov prostredníctvom prirodzených regeneračných a hojivých procesov tela.

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.