Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
„Vlasy sú korunou krásy.“ Toto príslovie platí vo väčšej či menšej miere pre ženy aj pre mužov. Čo ale robiť, ak našu korunu strácame?

Vypadávanie a rednutie vlasov trápi v priebehu života až štyroch z piatich mužov a každú druhú ženu. Tento problém sa môže objaviť z rôznych dôvodov, ale najčastejším z nich je tzv. androgénna alopécia. Táto forma vypadávania vlasov je geneticky podmienená, postihuje obe pohlavia a jej výskyt stúpa so zvyšujúcim sa vekom.

Androgénna alopécia je spojená s hormónmi nazývanými androgény, čo sú hormóny odvodené od testosterónu. V prítomnosti dedičnej predispozície začínajú spomenuté hormóny ovplyvňovať vlasové folikuly a spôsobujú postupné skracovanie životného cyklu vlasov. Následkom skrátenia životného cyklu sú nové vlasy slabšie, tenšie a nakoniec sa môžu prestať úplne vytvárať. Tento proces vedie k viditeľnému rednutiu vlasov a nakoniec k plešateniu.

Alopécia areata je autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje vypadávanie vlasov u žien aj mužov v malých, presne vymedzených oblastiach. Vyznačuje sa ohraničenými vlasovými oblasťami, ktoré tvoria ostrovčeky vypadaných vlasov, na ktorých je normálna koža bez jaziev a zápalových prejavov. Lysiny sa najčastejšie objavujú na pokožke hlavy, ale aj na brade (fúzy u mužov) alebo iných častiach tela (ochlpenie, riasy, obočie). U osôb postihnutých alopéciou areata sú vlasové folikuly malé s dramaticky pomalým rastom vlasov. V 1 - 2 % prípadov sa ochorenie môže rozšíriť na celú pokožku hlavy (alopecia totalis).

Liečba vypadávania a rednutia vlasov

Liečba vypadávania a rednutia vlasov bola vždy zložitá, finančne nákladná a často veľmi nešetrná k pokožke hlavy. Preto vám prinášame novú mini-invazívnu patentovanú liečbu, ktorá vznikla v spolupráci s Talianskymi univerzitami a jej účinnosť bola potvrdená klinickými štúdiami.

Čo je TRICOPAT™ SOLUTION?

TRICOPAT™ SOLUTION je úplne nová patentovaná metóda, ktorá predstavuje revolúciu v oblasti liečby vypadávania a rednutia vlasov. Táto metóda prináša viditeľné výsledky už po štyroch ošetreniach (pri alopécii areata 6 a viac ošetrení) a čo viac, celá procedúra je neinvazívna, bez injekcií a úplne bezbolestná.

Ošetrenie pokožky hlavy přístrojom TRICOPAT™ SOLUTION je veľmi vhodné aj po operácii transplantácie vlasov, aby sa dosiahol lepší výsledok. Ošetrenie sa aplikuje 3 mesiace po implantácii vlasových štepov.

Metóda TRICOPAT™ SOLUTION predstavuje unikátnu kombináciu liečebných modalít, ktorá pozostáva z aplikácie sér na podporu rastu vlasov „Hair Factor“, ktoré sú vnesené do tkaniva pokožky hlavy pomocou patentovaného systému „Skin Patting System®“. Spojenie Skin Patting systému a aplikácie sér podporujúcich rast vlasových folikulov dodáva pokožke hlavy potrebné živiny a vytvára ideálne prostredie pre obnovu rastu vlasov.

Táto metóda preukázateľne bojuje proti nadmernému vypadávaniu vlasov bez akýchkoľvek nepríjemných vedľajších účinkov, čo prináša revolúciu na trhu s prípravkami proti vypadávaniu vlasov.

Na akom princípe funguje TRICOPAT™ SOLUTION?

 • Dodanie rastových faktorov, ktoré stimulujú rast vlasových folikulov.
 • Kontrolované vytvorenie bezbolestných mikrozárezov na pokožke hlavy s cieľom zvýšiť prekrvenie pokožky a aktivovať bunky tvoriace kolagén a elastín (fibroblasty), ktoré sú zodpovedné za prirodzený proces obnovy pokožky.
 • Aplikácia akustickej rázovej vlny, ktorá zlepšuje mikrocirkuláciu krvi v mieste aplikácie, čím sa efektívnejšie zapojí bunkový metabolizmus nevyhnutný pre vstrebávanie aktívnych zložiek – rastových faktorov.
 • Proces ionoforézy je založený na elektrostimulácii pokožky, pri ktorej relaxuje jej póry a tým až štvornásobne zvyšuje vstrebávanie rastových faktorov. Relaxáciou pokožky sa taktiež docieli minimálna bolestivosť zákroku a zabráni sa zápalu.
 • Využitie fotobiostimulačného efektu LED svetla, ktoré podporuje produkciu kolagénu a elastínu v pokožke a celkovo zlepšuje vzhľad ošetrovanej oblasti.

Aká je časová náročnosť liečby a frekvencia jednotlivých ošetrení?

Procedúra je časovo nenáročná a jedno ošetrenie metódou TRICOPAT™ SOLUTION trvá dokonca len 20 minút. Ak sa rozhodnete pre túto metódu, tak Vás celkovo čakajú štyri ošetrenia, pri ktorých sa zachováva odstup troch až štyroch týždňov.

Príprava v deň liečby

Klient musí mať v deň aplikácie čisté, umyté vlasy neošetrené vlasovou kozmetikou ani chemickými prípravkami (tužidlo, lak, gél, čerstvo aplikovaná farba atď.). Dlhšie vlasy by mali zostať po umytí voľné, bez zviazania gumičkou alebo sponkou do chvosta, vrkoča či drdolu.

Bezprostredne po aplikácii

Bezprostredne po ošetrení môžu klienti pociťovať zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, niekedy s miernym pocitom mravčenia, ktorý zvyčajne do 24 hodín ustúpi. Keďže sa počas ošetrenia aplikuje rastové sérum, pokožka a vlasy sú po ošetrení vlhké (klientom je k dispozícii fén, aby si mohli pred odchodom domov vysušiť vlasy).

Pre koho je ošetrenie metódou TRICOPAT™ SOLUTION vhodné?

Táto revolučná metóda liečby ztraty vlasov je vhodná pre všetkých mužov, aj ženy, u ktorých androgény spôsobujú nadmerné vypadávanie vlasov, a pre všetkých ktorí túžia po hustejších vlasoch.

Fotografia pred a po 2 ošetreniach. Napriek tomu, že účinok liečby je viditeľný už po dvoch ošetreniach, je potrebné absolvovať odporúčaný počet sedení, zvyčajne 4-6 sedení pri androgénnej alopécii a 6 alebo viac sedení pri alopécii areata.

Režim po ošetrení

V deň ošetrenia, ako aj počas nasledujúcich 7 dní po aplikácii sa treba úplne vyhnúť zvýšenej fyzickej námahe, aby sa zabránilo poteniu pokožky hlavy. V jarných a letných mesiacoch sa vyhýbajte slnku a dbajte na to, aby ste zabránili poteniu pokožky hlavy kvôli nevhodnej pokrývke hlavy.

Okrem toho je potrebné počas celého týždňa po ošetrení nedráždiť pokožku hlavy mechanicky a nepoužívať žiadne chemické prípravky (farby na vlasy, trvalá atď.). Vylúčená je aj návšteva solária, sauny alebo bazéna.

Umývanie hlavy bežným šampónom a kondicionérom je možné bez problémov deň po ošetrení. Sušenie vlasov a pokožky hlavy uterákom by malo byť veľmi jemné.

Predstavuje metóda TRICOPAT™ SOLUTION účinnú liečbu nadmerného vypadávania vlasov?

Áno! Účinnosť TRICOPAT™ SOLUTION bola potvrdená klinickým štúdiami na mužoch aj ženách trpiacich androgénnou alopéciou. Až 100 % účastníkov štúdie uviedlo viditeľné zlepšenie počtu vlasov, ako aj vlasovej hustoty. Toto bolo potvrdené aj objektívnou metódou (trichoskopiou), ktorá po šiestich mesiacoch od procedúry preukázala viditeľné zmnoženie vlasových folikulov.

Aké sú výhody metódy TRICOPAT™ SOLUTION oproti transplantácii vlasov?

Transplantácia vlasov je komplexný výkon vyžadujúci odber vlasových folikulov zo zadnej časti hlavy, ktorá nepodlieha plešateniu. Po odbere sú následne vlasy implantované do želanej oblasti. Tento zákrok trvá až osem hodín a vyžaduje lokálnu anestéziu, pretože odber a implantácia vlasových folikulov je bolestivá záležitosť. Doba rekonvalescencie je relatívne dlhá a zahŕňa aj režimové opatrenia, ako napríklad dočasný zákaz používania šampónu po procedúre, vyhýbanie sa úprave vlasov pomocou lakov, gélov a iných chemických látok.

Hlavnou výhodou metódy TRICOPAT™ SOLUTION je jej miniinvazivita. To znamená, že ošetrenie je bezbolestné, teda nie je potrebná lokálna anestézia. Doba rekonvalescencie je výrazne kratšia v porovnaní s transplantáciou vlasov a odpadá potreba špeciálnych režimových opatrení. Ďalšími výhodami metódy sú jej cena a časová nenáročnosť. Nakoľko je metóda TRICOPAT™ SOLUTION miniinvazívna a je založená na podpore rastu vlasov, nie je tak finančné náročná. Dobra trvania procedúry je 20 minút a túto procedúru absolvujete štyri krát v rozmedzí troch až štyroch týždňov, takže ušetríte veľké množstvo času.

Kontraindikácie

Liečba TRICOPAT™ SOLUTION nie je možná u žien počas tehotenstva, je vylúčená aj v prípade prebiehajúceho onkologického ochorenia a u pacientov s kardiostimulátorom alebo kovovým implantátom v hlave.

Ošetrenie nie je možné ani pre klientov, ktorí majú predĺžené vlasy. Jednak by počas aplikácie mohlo dôjsť k porušeniu spojenia predĺžených vlasov, a tiež preto, že v prípade predlžovania vlasov sú vlastné vlasy klienta nadmerne zaťažené a vyčerpané "prilepenými" vlasmi a účinok ošetrenia by bol výrazne ovplyvnený.

TRICOPAT™ SOLUTION – Cena liečby vypadávania a rednutia vlasov

Cena ošetrenia závisí od celkového počtu aplikácií a frekvencie ošetrenia, ktoré sa môžu individuálne líšiť. Na dosiahnutie najlepšieho účinku sa pri androgénnej alopécii odporúča plán 4 až 6 po sebe nasledujúcich ošetrení, pri alopécii areata 6 alebo viac ošetrení. Viac informácií nájdete v cenníku.

CENNÍK >>

Časté otázky spojené s témou vypadávania vlasov:

Čo pomáha proti vypadávaniu vlasov a ako podporiť ich rast?

Existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžu pomôcť zmierniť vypadávanie vlasov:

 • Zdravá strava:
Stravovanie bohaté na živiny, najmä vitamíny a minerály ako biotín, železo, zinok a vitamín D môže posilniť vlasové folikuly a podporiť rast vlasov.
 • Vyhýbanie sa nadmernému teplu a chemickým látkam:
Časté používanie fénov alebo agresívnych chemických produktov na úpravu vlasov môže v dlhodobom hľadisku poškodiť vlasy a viesť k ich vypadávaniu.
 • Minimalizácia stresu: Stres má negatívny vplyv na celkové zdravie vlasov. Techniky na zmiernenie stresu môžu oddialiť nástup vypadávania vlasov.
 • Špecifická liečba: Existujú rôzne liečebné metódy, ktoré slúžia na liečbu vypadávania vlasov. Medzi tieto metódy patrí aj naša novinka TRICOPAT™ SOLUTION.

Prečo mi vypadávajú vlasy?

 • Genetické príčiny: Najčastejšou príčinou vypadávania vlasov je androgénna alopécia, ktorá postihuje obe pohlavia. Vypadávanie vlasov je spôsobené vrodenou zvýšenou citlivosťou vlasov na androgény, ktoré oslabujú vlasové folikuly.
 • Hormonálna nerovnováha: Hormonálne zmeny spojené s tehotenstvom, menopauzou alebo rôznymi endokrinnými poruchami môžu negatívne ovplyvniť rast vlasov.
 • Stres: Výrazný stres môže spôsobiť dočasné vypadávanie vlasov známe ako tzv. telogénne effluvium.
 • Nevyvážená strava: Nedostatok určitých živín, ako sú biotín, železo, zinok a vitamíny, môže mať vplyv na zdravie vlasov.
 • Lieky:
Existujú isté skupiny liečiv, ktoré sú spojené s vypadávaním vlasov. Najčastejšie ide o lieky, ktoré sú používané na liečbu rakoviny (chemoterapia). Vypadávanie vlasov je dočasný vedľajší účinok liečby.

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.