Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 917 995 411
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži

Pre koho je facelift vhodný?

Čas je niekedy náš najväčší nepriateľ, síce nám na jednej strane umožňuje zbierať vedomosti a skúsenosti, ktoré sú pre život tak potrebné, na druhej strane však dochádza k opotrebovaniu organizmu a k stárnutiu pokožky na celom tele. Tvár je miesto, kde je starnutie najviac viditeľné. Pružnosť, pevnosť a vzhľad kože zabezpečujú kolagénové a elastínové vlákna, ktoré vytvárajú v koži pomerne pevnú a pružnú vystužujúcu sieť. Starnutím, poškodením kože a ďalšími vplyvmi kolagén v koži postupne klesá, následkom čoho je tvorba vrások, záhybov, ale aj jaziev. Medzi nosom a ústami sa tvoria tzv. nosovoústne vrásky, koža v spodnej časti tváre pod bradou a na krku ochabuje a povoľuje. Facelift – operácia tváre a krku – zadrží nárazy rokov, koriguje ochabnuté štruktúry a zabraňuje tiež vytváraniu ďalších jemných a stredných vrások. Pri operácii sa odstráni zbytok kože na krku a tvári a dôjde tak k čiastočnému vyhladeniu niektorých vrások.

Pred zákrokom

Ako pri väčšine zákrokov aj pri faceliftingu je dôležitá predoperačná konzultácia, zhodnotí sa operovaná oblasť a lekár bude informovať pacienta o operačnom postupe. Pri väčšine faceliftoch sa využíva celková anestézia, v niektorých ojedinelých prípadoch je možná aj analgosedácia. V prípade celkovej anestézie je potrebné celkové predoperačné vyšetrenie, ktoré obsahuje chemické a sedimentačné vyšetrenie moču. Základné biochemické vyšetrenie krvi - glukóza, pečeňové testy, nátrium, kálium, urea, kreatinín, CRP, krvný obraz, sedimentácia, Quick, APTT (testy na krvácavosť a zrážanlivosť krvi), pri ochoreniach srdca, ciev alebo u vysokého krvného tlaku je nutné aj EKG.

Najmenej 6 hodín pred operáciou sa nedoporučuje jesť, piť, fajčiť a užívať určité lieky. O všetkých užívaných liekoch je potrebné informovať svojho chirurga už pri úvodnej konzultácii.

Priebeh zákroku

Operácia faceliftingu trvá 1,5 až 3 hodiny. Rez sa väčšinou vedie z vlasatej časti spánkov smerom dole, tam kopíruje prirodzenú líniu predného okraja boltca a pokračuje za ušný lalôčik mierne hore do vlasatej časti za ušným boltcom. Pokiaľ si operácia vyžiada aj zásah do oblasti podbradku, môže byť taktiež urobený malý rez pod bradou. Pri operačnom zákroku sa napne koža na spánkoch, zdvihnú sa poklesnuté časti tváre, odstráni sa nadbytok kože pod dolnou čeľusťou, zredukuje sa podbradok a vypne sa koža na krku. Podstatou operácie nie je len odstránenie a vypnutie prebytočnej kože, ale hlavne vypnutie svalovo väzivovej vrstvy tváre. Takto dosahujeme trvalejšie vypnutie štruktúr tváre a krku. V hornej časti tváre dosahujeme najmä omladenie výzoru, v strednej časti tváre liftingom napĺňame hlavne líca, korigujeme hlboké nosovo-lícne ryhy a čiastočne okraje dolných viečok. V dolnej časti tváre vypíname hlavne nadbytok kožného tkaniva v oblasti dolnej čeľuste, niekedy výrazné ryhy medzi bradou a lícom a vonkajšie kútiky úst.

Po zákroku / Rekonvalescencia

Je treba počítať s jednodennou hospitalizáciou. Na druhý deň sa vyberajú drény, ktoré odstraňujú prebytočnú tekutinu z operovanej oblasti a pacient môže odísť do domáceho liečenia. Po zákroku sa môžu objaviť dočasné hematómy, opuch, necitlivosť kože, ako aj pocit napätia, citlivosti a suchej kože. U mužov je trvalá potreba sa holiť v oblasti okolo jaziev, kde sa premiestnila ovlasená koža. Celkový obväz hlavy sa odstraňuje na tretí až piaty deň po operácii a pokiaľ sú použité nevstrebateľné stehy, ich vybratie sa vykonáva týždeň až desať dní po operácii. Doba rekonvalescencie je obvykle v rozmedzí jedného až dvoch týždňov. Pacient sa môže vrátiť do práce po 14 dňoch. Namáhavejšie aktivity môžu byť vykonávané po dvoch a viac týždňoch, toto určí Váš chirurg na kontrole. Hematómy začnú miznúť po 7-10 dňoch. Opaľovane by malo byť obmedzené na niekoľko mesiacov po operácii. U mužov je trvalá potreba sa holiť v oblasti okolo jaziev, kde sa premiestnila ovlasená koža. Používanie protektív, ktoré zabezpečujú ochranu proti UVA a UVB žiareniu je odporúčané.

Efekt zákroku

Efekt operácie je päť až desaťročný, treba však upozorniť, že sama operácia nedokáže zastaviť čas a proces starnutia, ktorý samozrejme prebieha naďalej. Operácia facelift zlepšuje ochabnutie a pokles kože tváre a uvoľnenej kože krku odstránením nadbytočnej kože a tuku, spevnením svalstva a znovu vypätím kože.

Deep plane facelift – pre dlhotrvajúci a výraznejší liftingový efekt

Pre tých, ktorí hľadajú dlhotrvajúce omladenie tváre a krku, ktoré zároveň pôsobí prirodzene a zdravo, ponúkame tzv. Deep plane facelift. Ide o chirurgickú techniku, ktorá si vyžaduje mimoriadne dobré znalosti a orientáciu v anatomickej oblasti tváre a krku a starostlivú preparáciu tkanív. Z tohto dôvodu je táto technika určená výlučne skúseným chirurgom, ktorí vynikajúco ovládajú všetky potrebné chirurgické techniky plastickej chirurgie.

Deep plane facelift sa zameriava na hlboké vrstvy tváre, pričom nedochádza k oddeleniu podkožia od svalov tváre ako u techniky SMAS liftingu. [SMAS (Superficial muscular aponeurotic system) je väzivovo-svalová podkožná štruktúra, ktorá sa nachádza medzi kožou tváre a kosťami a zahŕňa aj mimické svaly. Operačnou manipuláciou tejto vrstvy sa dosahuje trvalejší efekt omladenia, ale za cenu vyššieho poškodenia tkanív.] Technika Deep plane faceliftu znižuje riziko krvácania, pretože je šetrnejšia a dochádza pri nej k menej významnému poškodeniu tkanív tváre a krku. Toto vedie k menšiemu opuchu a zníženému výskytu krvných podliatin po výkone a výrazne znižuje dobu rekonvalescencie. Zároveň táto technika zabezpečuje prirodzený vzhľad tváre, ktorá nepôsobí akoby bola umelo napnutá a natiahnutá, čo je relatívne bežné pri menej pokročilých technikách liftingu. Je dôležité spomenúť, že sa pri procedúre nezameriavame výhradne na tvár, ale vykonávame lifting tkanív aj na krku. Tu preparujeme tkanivá pod povrchovým svalom krku – platysma. Ten pri výkone spevníme, čo vedie k celkovému vypnutiu krku, ktorý pôsobí výrazne mladšie a pevnejšie.

Veľkou výhodou Deep plane liftingu tváre a krku je najmä trvácnosť výsledku. Efekt liftingu je podstatne dlhší a stabilnejší v porovnaní so štandardnými liftingovými metódami. Vďaka zameraniu sa na hlbšie vrstvy tvárových tkanív dokáže tento postup efektívne korigovať aj výraznejšie známky starnutia, ako sú napríklad hlboké vrásky.

Na našej klinike nájdete skúsených odborníkov s dlhoročnou praxou v odbore, ktorí majú v tejto technike bohaté skúsenosti. Výber skúseného chirurga, ktorý ovláda Deep plane facelift, je kľúčom k dosiahnutiu optimálnych a dlhotrvajúcich výsledkov. Sme tu, aby sme vám pomohli dosiahnuť mladistvý a prirodzený vzhľad, ktorý pretrvá dlhé roky. Naša klinika sa zameriava na poskytovanie špičkovej starostlivosti a individuálneho prístupu ku každému pacientovi, čo zaručuje vašu spokojnosť a bezpečnosť.

Možné komplikácie

Možné komplikácie sú poranenie nervov, ktoré kontrolujú svaly tváre alebo citlivosť, ktoré sú obyčajne dočasné alebo u zriedkavých prípadov môžu byť trvalé. Do operačnej rany sa môže dostať infekcia, môže nastať krvácanie, slabé hojenie, okrajová nekróza kože, nadmerné jazvenie, asymetria, zmena vlasovej línie a preriednutie vlasov okolo jaziev.

Cena – facelift – Bratislava

Cena plastickej operácie na odstránenie prebytočnej kože na tvári závisí od zvolenej chirurgickej metódy a celkového rozsahu zákroku, či už ide o lifting temporálnej časti tváre, SMAS lifting, alebo kombinovaný lifting tváre a krku atď. Konkrétnu indikáciu a najvhodnejšiu metódu operácie vždy určí plastický chirurg počas osobnej konzultácie s klientom. Na základe toho je potom možné individuálne určiť cenu.

Viac informácií nájdete v cenníku.


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.