Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 917 558 641
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži
Frenuloplastika sa vykonáva pri skrátení uzdičky žaluďa penisu, ktoré spôsobuje mužom ťažkosti najmä pri erekcii, pri pohlavnom styku, alebo bolesti a krvácanie pri natrhnutí kože na žalude penisu. Plastika žaluďa penisu je tiež jedným z možných riešení problémov s predčasnou ejakuláciou.

Čo rieši frenuloplastika?

Predkožka penisu (frenulum breve) sa nachádza pod predkožkou a za normálnych okolností pomáha priťahovať predkožku cez žaluď penisu. Ak je predkožka skrátená, je priťahovanie sťažené, čo vedie k značným ťažkostiam v intímnom živote muža. Erekcia a pohlavný styk so skrátenou predkožkou môžu byť veľmi nepríjemné, dokonca bolestivé. Nezriedka dochádza k roztrhnutiu okolia uzdičky, ktoré je spojené s krvácaním. Je to bolestivé a zároveň to prináša riziko možnej infekcie alebo zápalu v mieste poranenia.

Frenuloplastika môže tieto problémy natrvalo vyriešiť. V niektorých prípadoch muži trpia nielen skrátenou uzdičkou, ale aj zúžením samotnej predkožky. V tomto prípade sa na odstránenie problému frenoplastika kombinuje s obriezkou.

frenuloplastika

Kto je vhodným kandidátom na frenuloplastiku?

Frenuloktómia je určená pre mužov, ktorým krátka uzdička penisu spôsobuje akékoľvek ťažkosti pri pohlavnom styku, alebo pre mužov, ktorí trpia predčasnou ejakuláciou v dôsledku jej skrátenia. Skrátená uzdička je počas erekcie a pohlavného styku viac namáhaná a dráždená. Keďže citlivé nervové zakončenia sú najviac sústredené v jej okolí, môže to viesť k predčasnej ejakulácii. Samotné vykonanie frenuloplastiky nemusí zaručiť predĺženie dĺžky pohlavného styku, ale u určitého percenta mužov áno. Uzdičková plastika sa v takomto prípade často kombinuje s obriezkou, ako aj v prípade ťažkostí spojených so zúžením predkožky (fimóza).

Príprava na plastiku penilnej uzdičky

Zákroku vždy predchádza konzultácia s odborníkom, ktorý posúdi stav a zváži, či bude okrem frenuloplastiky potrebná aj obriezka (v prípade zúženej predkožky). Počas konzultácie lekár vysvetlí postup operácie a tiež odpovie na všetky otázky, ktoré môže mať klient v súvislosti so zákrokom.

Najneskôr 14 dní pred termínom operácie by sa mali vykonať bežné predoperačné vyšetrenia, najmä vyšetrenia krvi a moču, aby sa dalo zistiť, či je klient v dobrom celkovom zdravotnom stave, čo je predpokladom na podstúpenie operácie.

Priebeh frenuloplastiky

Preťatie uzdičky nie je náročný zákrok a na našej klinike sa vykonáva v režime ambulantnej liečby, v lokálnej anestézii. Zákrok trvá približne 30 minút.

„V prípade frenuloktómie najprv chirurgicky pretneme uzdičku priečne a potom ju rekonštruujeme pozdĺžne pomocou jemných vstrebateľných stehov, čím sa uzdička predĺži. Po zahojení potom môže uzdička plniť svoju bežnú funkciu priťahovania predkožky. Na záver sa na jazvu lokálne aplikuje antibiotická masť. Zákrok je časovo nenáročný a pacient ide po zákroku okamžite domov,“ vysvetľuje priebeh zákroku MUDr. Simona Zatkuliaková, urologička a chirurgička z eveclinic.

Rekonvalescencia a režim po frenuloplastike

V prvých dňoch sa môže vyskytnúť mierna bolestivosť penisu a opuch. Na zlepšenie vášho komfortu môžete užívať bežné lieky proti bolesti. Opuch a bolestivosť ustúpia v priebehu niekoľkých dní. Na jazvu sa aplikuje antibiotická masť, aby sa minimalizovalo riziko infekcie a aby sa rana nelepila na spodnú bielizeň. Prvé 2 až 3 dni po frenuloplastike sa odporúča nosiť voľnú, ľahkú spodnú bielizeň.

Od druhého dňa možno odporučiť kúpanie žaluďa penisu vo vlažnom roztoku harmančeka. Po kúpeli je potrebné jazvu jemne, ale dobre osušiť a aplikovať antibiotickú masť. Od druhého do tretieho dňa až do úplného zahojenia sa odporúča predkožku stiahnuť smerom nadol, ku koreňu penisu. Zabráni sa tak ziazvenie uzdičky a opätovnemu skráteniu.

Prvých 7 dní po frenuloplastike by sa mal dodržiavať voľnejší režim. Bežné denné aktivity a ľahšie kancelárske práce môžete vykonávať bez obmedzenia. Nesmiete sa však fyzicky namáhať, zdvíhať ani nosiť žiadne ťažké bremená a úplne sa vyhnúť športovým aktivitám. (Deti sa môžu hrať normálne, len je vhodné vyberať hry bez nadmernej fyzickej námahy.) Úplne nevhodné je plávanie v bazénoch alebo na prírodných kúpaliskách, návšteva sauny, solária alebo parné kúpele.

Sex a močenie po frenuloplastike

Sexuálnu abstinenciu treba dodržiavať až do úplného zahojenia rany, čo je zvyčajne do 3 až 4 týždňov od operácie. Plná funkčnosť penisu sa vráti do 14 dní, ak sa dodržiavajú pokyny pre rekonvalescenciu po frenuloplastike. Operácia preťatie uzdičky by nemala mať vplyv na močenie.

Pooperačné vyšetrenie po operácii penisovej uzdičky

Klient absolvuje pooperačnú kontrolu 7 až 10 dní po frenuloplastike na našej klinike v Grösslingovej ulici 7 v Bratislave.

Možné riziká a komplikácie po frenuloplastike

Medzi časté komplikácie po plastice penisovej uzdičky patrí opuch penisu trvajúci niekoľko dní, infekcia v mieste rezu alebo krvácanie z rany. Zriedkavo (< 2 % tohto typu zákroku) sa môže vyskytnúť zjazvenie, zmenená citlivosť penisu, neúplná spokojnosť s kozmetickým efektom alebo možná potreba neskoršej obriezky, ak sa nedosiahne celkové zlepšenie ťažkostí.

Frenuloplastika – Cena

Cena plastickej operácie skrátenej uzdičky na klinike eveclinic je od 350€ EUR a zahŕňa operáciu a lokálnú anestéziu. Zákroku vždy predchádza konzultácia a vyšetrenie u špecialistu, ktoré sa platí osobitne v deň konzultácie.

CENNÍK – UROLÓGIA >>


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.