Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 917 995 411
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži

Správne vyvážené črty v symetrickej harmónii sú to, čo ľudskú tvár robí príťažlivou. Aj minimálne odchýlky, ktoré narúšajú symetriu tváre ako sú tvar, uhol či nesúmerná špička nosa, môžu výrazne narušiť inak pôvabnú tvár. Nos môže zmeniť svoj tvar najčastejšie následkom úrazu. Poúrazové deformity korigujeme vždy so snahou detailne posúdiť odchýlky a navrhnúť najvhodnejšie riešenie za účelom dosiahnutia maximálneho výsledku.

Komu je rinoplastika určená?

Chirurgická úprava nosu rozhodne nie je iba estetickým zákrokom, operácia prispieva k lepšej schopnosti pacienta dýchať a zlepšuje mu tak aj kvalitu života. Kým funkčnosť operácie výrazne upraví dýchanie pacienta, prípadne je možné s jej pomocou odstrániť aj chronické chrápanie, estetický dopad, ktorý má operácia na život a psychológiu pacienta je nedoceniteľný. Úspešný zákrok prispieva k celkovej telesnej a duševnej pohode. Aj preto táto operácia patrí k trom najčastejším tvárovým estetickým operáciám, pretože práve nos podstatne ovplyvňuje výzor človeka.

 

Zákrokom môžeme dosiahnuť:

  • zredukovanie a vyrovnanie nerovností chrbta nosa
  • upravenie uhla a projekcie špičky
  • upravenie deformít spôsobených úrazom a dosiahnutie prirodzeného tvaru nosa
  • dosiahnutie vyváženosti čŕt tváre s nosom

Pred zákrokom

Pri prvých plánoch o vykonaní operácie nosa, by mal byť nos vyšetrený detailne, vylúčiť eventuálnu deviáciu septa, ktorá by mala byť počas zákroku korigovaná. Operujeme 2 prístupmi - otvorená rinoplastika, ak potrebujeme upraviť špičku nosa, alebo pri sekundárnych rhinoplastikách, kedy je tkanivo nosa už zmenené prítomnými jazvami a zákrok je komplikovanejší.

Zatvorená rhinoplastika je vhodná pri primárnych a nekomplikovaných zákrokoch, k skeletu a chrupavčitej časti sa pristupuje z vnútornej slizničnej časti, tzn. bez viditeľnej jazvy zvonka.

Je na skúsenostiach lekára, aby odborne posúdil správny prístup k rôznym deformáciám a konkrétnym požiadavkám pacienta. Následne lekár popíše priebeh operácie a očakávaný výsledok a čas hojenia, aby si tak pacient dobre naplánoval čas potrebný na zahojenie.

Priebeh zákroku

Výkon je realizovaný v celkovej anestézii, pre väčší komfort klienta. V prípade menej rozsiahleho zákroku, je možné aby bol vykonaný aj v lokálnej anestézii.
 Operačný výkon trvá približne hodinu a viac v závislosti od jeho rozsahu.

Operatér vymodeluje nos redukovaním alebo zväčšovaním veľkosti, odstraňovaním hrbolov, následne prispôsobí požadovanému výsledku špičku nosa a chrbát, ktorý tvorí veľkú časť profilu tváre. Zároveň je možné týmto zákrokom odstrániť u pacienta dýchacie obtiaže, ak sa nejaké vyskytujú, môže byť operácia kombinovaná s odstránením chýb nosnej prepážky. Zákrok môže byť vykonaný prístupom vo vnútri nosa, alebo otvoreným spôsobom, kedy ostáva drobná jazvička na kolumele nosa.

Návrat do aktívneho života po zákroku trvá približne 2 týždne. Menšie modriny a opuch po zákroku by mal vymiznúť do týždňa. Ak bol upravovaný aj skelet, je potrebné pár dní nos fixovať dlahou. Definitívny výsledok zákroku môžeme posúdiť až po pol roku, kedy sa ukončí formovanie mäkkých tkanív nosa.

Po zákroku/Rekonvalescencia

Nekomplikovaná rhinoplastika je ambulantný zákrok. Po rozsiahlejších zákrokoch je vhodná hospitalizácia. Po operácii dostanente sádrovú dlahu, ktorú budete nosiť približne 1 až 2 týždne celý deň. Následne lekár určí, ako dlho ju budete nosiť cez noc. Na 3.-4. deň sa odstraňuje tamponáda, na 7.-10. deň sa odstraňujú stehy, v prípade, že boli použité nevstrebateľné stehy. Bežným vedľajším výsledkom býva dočasné opuchnutie a modriny v oblasti okolo nosa a očí, modriny drobné krvácanie z nosa a pocit upchatia nosa je následkom pooperačného opuchu. Všetky tieto vedľajšie účinky časom odoznejú. Neodporúča sa fúkať nos po dobu 1 týždňa. Proces hojenia je možné urýchliť masážami, ktoré Vám ukáže lekár na kontrole. Neodporúča sa športovať po dobu 1 mesiaca – hlavne loptové hry, box a podobne, neoporúča sa chodiť do solária alebo v lete slniť po dobu aspoň 8 týždňovod operácie. Návrat do práce je umožnený asi po 14 dňoch od operácie. Po operácii sa odporúča denné používanie krémov s vysokými ochrannými filtrami proti škodlivému slnečnému žiareniu.

Možné komplikácie

Medzi možné komplikácie po operácii nosa môžeme zaradiť Infekciu, asymetriu, neuspokojivý tvar nosa a nekompletné zlepšenie, ktoré si vyžaduje dodatočný zákrok.


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.