Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži
Napísať
Objednať
Volať

Na odstránenie mimických vrások sa používajú botul. prípravky, ktorých účinná látka sa už dlho používa v neurológii na uvoľnenie svalových kŕčov a dermatológovia si všimli jeho mimoriadneho účinku pri aplikácii v oblasti tváre.

V dermatológii sa látka aplikuje injekčne vo veľmi nízkych dávkach na odstránenie problémov s vráskami v hornej polovici tváre, typicky horizontálnych vrások na čele, medzi obočím, vrások nad koreňom nosa, vejárikov okolo očných kútikov, obmedzene aj v oblasti úst.

Účinok botul. preparátov spočíva v tom, že zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie mimických svalov je hlavnou príčinou tvorby vrások. Vďaka schopnosti týchto prípravkov znižovať svalovú aktivitu môže mať ich aplikácia veľmi pozitívny vplyv na celkové uvoľnenie nežiaducich výrazov tváre.

Aký je princíp účinku

Látka uvoľňuje svalové kŕče. V dermatológii sa aplikuje vo veľmi nízkych dávkach injekcií do problémových partií tváre.

V týchto oblastiach tváre preruší nervovosvalové napätie a tým zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie svalu je hlavnou príčinou tvorby vrások.

Trvanlivosť účinku

Účinok trvá zhruba 4-6 mesiacov, jeho efekt postupne odoznieva a je potrebné aplikáciu zopakovať. Pri opakovaní už nedochádza k návratu zmršťovacej schopnosti svalu v pôvodnej miere. Zmršťovacia schopnosť svalu sa postupne znižuje, až postupom času môže dôjsť k jej úplnému potlačeniu a vráska sa prestáva tvoriť.

Zároveň sa opakovaním predlžuje trvanlivosť daného efektu, teda čím dlhšie túto terapiu podstupujete, tým dlhšie trvá aj efekt.

Keď hovoríme o dĺžke účinku odstránenia mimických vrások botul. prípravky je potrebné poznamenať, že pôsobí inak u mužov a inak u žien, resp. že rýchlosť, akou telo postupne odbúrava účinnú látku, a teda účinok ustupuje, je rozdielna.

Veľmi záleží aj na charaktere povolania a fyzickej aktivity človeka. Všade tam, kde dochádza k výraznej fyzickej námahe (napr. fitness tréner) alebo k výraznému zaťaženiu tvárových svalov (herec, moderátor, ale aj učitelia a iné profesie, v ktorých ľudia často hovoria), účinok mizne rýchlejšie.

Starostlivosť a režim po odstránení vrások

Po aplikácii sa môžu objaviť malé modrinky a drobné opuchy. Je veľmi dôležité vyhýbať sa ohýbaniu tela aspoň 4 hodiny po aplikácii a tiež neležať. Oblasti tváre, na ktoré bola aplikovaná účinná látka, nestláčajte ani nemasírujte, pretože aplikovaná látka by sa mohla preniesť na iné miesto, čo je absolútne nežiaduce.

24 hodín po ošetrení sa vyhnite treniu alebo škrabaniu ošetrených oblastí a počas 1 týždňa sa vyvarujte masážam a kozmetike, ako aj odložte návštevu sauny, solária alebo bazéna, obmedzte výraznú fyzickú námahu a náročné cvičenia.

Ostatné bežné aktivity môžete vykonávať bezprostredne po ošetrení bez obmedzení.

Kontraindikácie

Použitie prípravkov na odstránenie vrások nie je možné u tehotných a dojčiacich žien, pri nervových poruchách a alergiách. Metóda nebude účinná u osôb, ktoré prekonali botulizmus, a sú teda voči účinnej látke imúnne. Odstraňovanie vrások touto metódou tiež nie je vhodné, ak trpíte poruchou zrážanlivosti krvi.

Ošetrenie nie je možné ani v prípade prebiehajúceho akútneho vírusového alebo bakteriálneho ochorenia, ani v prípadoch, keď sa v mieste vpichu nachádza zápalové akné alebo iné kožné problémy (herpes, ekzém atď.).

Možné vedľajšie účinky

Prípravky na odstránenie vrások bývajú veľmi dobre znášané a len veľmi zriedkavo môžu po ošetrení spôsobiť chvíľkovú slabosť, bolesť hlavy alebo príznaky podobné prechladnutiu.

Odstránenie mimických vrások - cena

Cena injekčného odstránenia vrások závisí od rozsahu ošetrenia a množstva aplikovanej účinnej látky. Vyhladenie vrások na čele alebo medzi obočím zvyčajne stojí 120 €, viac informácií nájdete v cenníku.

CENNÍK >>

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.