Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Vibračný liposukčný prístroj je vhodný na odstránenie tukového tkaniva a nahromadenej tekutiny. Používa sa pri bežnej chirurgii, ale aj v plastickej chirurgii (liposukcia, liečba gynekomastie, liečba lymfedému). Ako ošetrenie prebieha?

Pri akých zákrokoch sa vibračný prístroj PAL používa?

 • Liposukcia – odstránenie lokalizovaných ložísk podkožného tuku
 • Gynekomastia – odstránenie zväčšenie prsnej žľazy u mužov
 • Lipomastia – liečba zväčšenej prsnej žľazy u mužov v dôsledku úbytku testosterónu
 • Lymfodemia – hromadenie tekutiny v lymfatickom systéme. Lymfedém je opuch spôsobený poruchou funkcie lymfatického systému. Lymfedém sa najčastejšie vyskytuje na končatinách. Tekutina sa hromadí v medzibunkovom priestore a vznikajú veľmi výrazné opuchy.

Ako funguje vibračný liposukčný prístroj PAL

Na rozdiel od klasickej techniky liposukcie, ktorá je veľmi manuálna a prináša so sebou viac modrín a opuchov, prístroj PAL (power assisted liposuction) funguje na princípe jemných vibrácií kanyly. Kanyla rýchlo kmitá tam a späť, čím ľahko a nenásilne preniká do tukového tkaniva.

Odstránenie nahromadeného tukového tkaniva a tekutiny je šetrné a umožňuje rýchlejšie zotavenie a hojenie.

Výhody vibračnej liposukcie

 • rychlejšia rekonvalescencia
 • minimalizácia opuchov a modrín
 • presné tvarovanie postavy
 • bezpečné ošetrenie: pri vibračnej liposukcii nevznikajú vysoké teploty, preto nehrozí riziko poškodenia okolitých tkanív popálením
 • rýchlosť procedúry – minimalizácia času liečby
 • znížené krvácanie a bolesť
 • ambulantné ošetrenie

Pre koho je PAL vhodný

Asistenčné vibračné zariadenie PAL je vhodné pre každého, komu sa nedarí sa nedarí odstrániť nahromadený tuk z problémových partií cvičením a úpravou stravy. Nie je náhradou za chudnutie, ale len spôsobom formovania postavy. Aj štíhli ľudia podstupujú vibračnú liposukciu, pretože majú napríklad nadmerne nahromadený tuk na stehnách a je to veľký nepomer k ich telu.

Rovnako je vhodnou voľbou pre klientov, ktorých trápi lymfedém – nadmerné hromadenie tekutín v určitých častiach tela.

Prístroj sa používa aj v plastickej chirurgii pri zákrokoch u mužov, môže pomôcť pri odstraňovaní zväčšenia prsníkov.

Ako vibračná liposukcia prebieha

Najprv absolvujete osobnú konzultáciu, na ktorej vám plastický chirurg všetko podrobne vysvetlí. V závislosti od zvolenej anestézie je potrebné doplniť zákrok o predoperačné vyšetrenie. Vo väčšine prípadov sa však vibračná liposukcia pomocou prístroja PAL vykonáva v lokálnej anestézii.

Na operačnej sále strávite 30–120 minút v závislosti od veľkosti odsávanej oblasti. Do tejto oblasti sa napustí roztok, ktorý je zároveň anestetikom.

Plastický chirurg pomocou malých rezov zavedie vibračnú kanylu a naruší ňou tukovú vrstvu, ktorú zároveň odsáva. Rana sa zašije a zalepí sterilnou náplasťou.

Video: Vibračná liposukcia PAL

Hojenie a rekonvalescencia

Ak ste zákrok podstúpili v lokálnej anestézii a nevyskytli sa žiadne komplikácie, kliniku opustíte ešte v ten istý deň. Pred odchodom domov vám chirurg vysvetlí, ako sa starať o operačnú ranu. Ak boli použité nevstrebateľné stehy, zvyčajne sa odstránia týždeň po zákroku.

Vďaka tejto šetrnej metóde liposukcie sa čas hojenia skráti až o polovicu v porovnaní s bežnou liposukciou.

V závislosti od ošetrovanej oblasti sa odporúča aj špeciálna masáž a ďalšia pooperačná starostlivosť.

Neodstraňujte náplasť pri sprchovaní, ak sa sama odlepí, vydezinfikujte miesto a znovu prelepte sterilným krytím.

Kompresívna bielizeň sa nosí 2 týždne pri liposukcii podbradku a 4 týždne pri ostatných oblastiach. Celkový čas hojenia je individuálny, k bežným činnostiam sa môžete vrátiť postupne 2 – 3 týždne po zákroku.

Možné komplikácie vibračnej liposukcie

Asistovaná vibračná liposukcia je veľmi šetrné ošetrenie s minimálnymi rizikami. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť opuch, modrina, infekcia v rane.

Je bežné, že po ošetrení sa v mieste zákroku objavia drobné nerovnosti, ktoré časom zmiznú. Hojenie môže podporiť vhodne zvolená kompresívna bielizeň a masáž ošetrených oblastí. Všetko vám podrobne vysvetlí a ukáže ošetrujúci lekár pri pooperačnej kontrole.

Pre koho nie je vibračná liposukcia vhodná

Svoj aktuálny zdravotný stav by ste mali konzultovať s plastickým chirurgom, ktorý rozhodne, či je pre vás zákrok vhodný, alebo je lepšie zvoliť iný postup, prípadne s ošetrením počkať.

Vibračnú liposukciu nie je možné odporučiť v prípade:

 • tehotenstva
 • dojčenia
 • poruchy zrážania krvi
 • autoimunitného ochorenia
 • kožných problémov a infekcie ošetrovanej oblasti

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.