Volajte +421 917 995 411
Napísať
Objednať

Pre koho je vhodný zákrok

Modelácia prsníkov je operácia vhodná pre pacientky, ktoré sú spokojné s veľkosťou svojho poprsia, ale jeho tvar či pevnosť je nevyhovujúca, čím významne zvýši Vaše sebavedomie. Tvar prsníkov je závislý od mnohých faktorov, najmä však od elasticity kože, náhlych zmien telesnej hmotnosti, počtu tehotenstiev, ako aj od dĺžky dojčenia. S pribúdajúcimi rokmi sa pružnosť kože postupne znižuje, dôsledkom čoho prsníky často poklesnú a strácajú svoj pôvodný tvar i pevnosť.

Vhodnými kandidátkami na spevnenie poprsia sú zdravé ženy v dobrom psychickom stave, ktoré majú realistické predstavy o tom, čo je možné pomocou mastopexie dosiahnuť. Najlepšie výsledky sú dosahované u žien s malými ovisnutými prsníkmi. Veľa žien vyžaduje modeláciu po tehotenstve a následnom dojčení, kedy prsníky zmenili tvar – ovisli, koža sa natiahla a prsia stratili objem. Pokiaľ plánujete mať v budúcnosti ďalšie deti je vhodné spevnenie prsníkov odložiť. V prípade, že už máte operáciu za sebou, tehotenstvo a dojčenie nie je problém, ale je potrebné počítať s následnou ptózou a zmenšením objemu pŕs.

Pred zákrokom

Na osobnej konzultácii Vás lekár prezrie, vypočuje si vaše požiadavky a zoznámi Vás s postupom operácie a výsledkami modelácie. Od lekára dostanete inštrukcie k prípravena operáciu. Je potrebné vynechať fajčenie a užívanie niektorých liekov, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicilovú (ako je Acylpyrín, Aspirín, Alnagon, Mironal a podobné,ktoré môžu zvýšiť krvácanie v priebehu a po operácii). Predpokladá sa, že v priebehu aspoň 6 týždňov před plánovanou operáciou neochoriete (nachladenie, chrípka a pod). Akékoľvek ochorenie je potreba oznámiť svojmu doktorovi. V prvých dňoch pooperačnej starostlivosti si zaistite domov výpomoc.

Priebeh zákroku

Mastopexia zaberá obvykle jednu a pol až tri a pol hodiny. Existujú rôzne varianty postupov, ktoré sa delia podľa umiestnenia jazvy. Lekár volí typ modelácie prsníkov podľa veľkosti ptózy a podľa požadovaného pooperačného efektu. V jeho rozhodovaní hraje rolu veľkosť a váha poprsia klientky.

Operácia sa vykonáva vždy v celkovej anestézii. Zámerom je upraviť najmä tvar prsníkov, nie ich veľkosť. Ak má operovaná žena viac ako 40 rokov, prípadne má dedičné predpoklady k rakovine prsníka, automaticky sa odoberá vzorka prsnej žľazy na takzvané histologické vyšetrenie. Vo všetkých prípadoch modelácie prsníkov sú umiestnené rezy a teda aj výsledné jazvy tak, aby boli čo najmenej nápadné a vždy boli skryté aspoň v spodnom prádle. Modelácia prsníkov sa robí aj u pacientok, ktoré v minulosti mali prsia zväčšené implantátmi.

Po zákroku/Rekonvalescencia

Po modelácii prsníkov môžete pociťovať bolesť v operovanéj oblasti. Prsníky budú napuchnuté, môžu sa vytvoriť modriny. Tie vymiznú po 3 -5 týždňoch. Na tíšenie bolesti Vám lekár odporučí užívať analgetiká. Napriek tomu, že ide o pomerne rozsiahly a náročný operačný výkon, klientky nepociťujú významnejšie bolesti. Po operácii budete hospitalizovaná jeden deň. Počas hospitalizácie, na druhý deň po operácii, meníme pooperačné obväzy za kompresívnu podprsenku, ktorú je potrebné nosiť štyri až šesť týždňov, pri namáhavejšej práci či športových aktivitách aj dlhšie. Po zákroku je potrebné byť niekoľko dní v kľude, neodporúča sa cvičiť po dobu 6 týždňov od spevnenia poprsia.

Efekt zákroku

  • estetické poprsie
  • možnosť športovania či iných aktivít
  • komfort z pohybu celého tela
  • odstránenie bolesti krčnej a hrudnej chrbtice

Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.