Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Príčinou podbradku nemusí byť nutne nadváha. Veľký vplyv má aj zlý postoj, genetika a hormonálna nerovnováha. Dvojitá brada trápi nielen ženy, ale aj mužov v rôznych vekových kategóriách. Aké sú príčiny a ako odstrániť druhú bradu?

Prečo sa tvorí druhá brada

Príčiny vzniku druhej brady

  • nadváha / úbytok hmotnosti
  • genetika
  • vek
  • slabá elasticita pokožky
  • hormonálna nerovnováha
  • zlé držanie tela
  • fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu
  • stres

Dvojitá brada vzniká z mnohých dôvodov. Najčastejšou príčinou je ukladanie podkožného tuku. Ten spôsobuje väčšie ovisnutie kože a vytvára efekt dvojitej brady. Naopak, podbradok vzniká aj vtedy, keď rýchlo schudnete a koža sa nedokáže prispôsobiť.

Ďalším častým dôvodom je starnutie pokožky a s tým spojená gravitácia. Úbytok kolagénu a estetických vlákien spôsobuje, že pokožka stráca svoju vitalitu a upadá.

Genetika je rovnako dôležitým faktorom. Určite ste si všimli, že ľudia s guľatejšou hlavou a ustupujúcou malou bradou majú často podbradok. V rámci genetiky je možné zdediť aj slabú elasticitu pokožky.

V neposlednom rade je dôležité byť v strehu, keď brada začne rásť a ihla na váhe sa nepohybuje smerom nahor, aby ste zistili, či nie je problém so štítnou žľazou.

Nesmieme zabúdať na nesprávnu polohu tela. Hrbenie sa pri chôdzi a sedení vás núti zakláňať hlavu, čo môže zvýrazniť dvojitú bradu.

Ako odstránit podbradok

Nie je potrebné hneď siahnuť po operácii podbradku. Existuje niekoľko menej invazívnych a neinvazívnych postupov, ktoré môžu pomôcť vyriešiť odstránenie podbradku bez chirurgického zákroku.

Aký postup si môžete vybrať na odstránenie podbradku?

1/ NECHIRURGICKÝ LIFTING HIFU TERAPIA

Odstránenie dvojitej brady pomocou fokusovaného ultrazvuku. Je to vhodná terapia pre tých, ktorí nechcú invazívne zákroky. Ošetrenie trvá 30-70 minút . Ak by ste pociťovali mierne nepríjemné pocity, je možné použiť lokálny anestetický krém.

Viac informácií o ošetrení >>

2/ INJEKČNÁ LIPOLÝZA PODBRADKU

Najmodernejšia neinvazívna metóda odstránenia podbradku. Ošetrenie je bezbolestné a zároveň s odstránením tukových vankúšikov sa pokožka príjemne vypne a osvieži. Po lipolýze nie je potrebné nosiť kompresnú masku.

Viac informácií o odstránení dvojitej brady injekčnou lipolýzou >>

3/ ENDOLIFT® – NECHIRURGICKÝ LASEROVÝ LIFTING TVÁRE

Laserové ošetrenie, ktoré vypína pokožku a redukuje nahromadený tuk. Aktivuje tvorbu nového kolagénu a vypína ochabnutú pokožku.

Viac o liečbe pomocou prístroja ENDOLIFT® >>

4/ LIPOSUKCIA PODBRADKU

Tento zákrok patrí k tým invazívnejším. Liposukcia podbradku sa vykonáva v lokálnej anestézii, keď sa do podkožia vstrekne tumescentný roztok a následne sa tuk odsáva pomocou tenkých kanyl. Po zákroku sa približne 2 týždne nosí elastická maska. Počas zákroku môže byť cítiť mierny tlak. Výsledok je viditeľný po ustúpení opuchu.

Viac o liposukcii VASER Lipo® >>

Viac o vibračnej liposukcii PAL >>

Cena: Koľko stojí odstrániť dvojitú bradu

Koľko stojí odstránenie brady? Cena závisí od zvoleného postupu. Odporúčame prísť na konzultáciu, kde vám naši špecialisti povedia, ktorý zákrok je pre vás najvhodnejší, a oznámia vám konečnú cenu zákroku.

CENNÍK >>


REFERENCIE:
1/ wayback.archive-it.org. FDA approves treatment for fat below the chin. Dostupné na: https://wayback.archive-it.org/7993/20170406032049/https:/www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm444978.htm [April 2015]


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.