Volajte +421 917 995 411
Napísať
Objednať

Odstávajúce ušnice bývajú odmala častým zdrojom posmechu okolia. Tento problém môže človeka sprevádzať od ranného detstva až po dospievanie. Takto spôsobený stres môže výrazne ovplyvniť psychický vývoj dieťaťa ako i dospievajúceho mladého človeka. Niektoré typy ľudí sa ťažko vedia zmieriť s takýmto handicapom a pristúpia k riešeniu prostredníctvom estetickej operácie.

Ako bude prebiehať príprava a samotná operácia?

Prvým a zásadným krokom pred rozhodnutím o vykonaní zákroku by mala byť osobná konzultácia pacienta s plastickým chirurgom, počas ktorej lekár zhodnotí súčasný stav ušníc a zároveň sa oboznámi s psychickým rozpoložením pacienta ako aj jeho motiváciou k vykonaniu tohto zákroku.

V prípade, že sa pacient po konzultácii pre zákrok rozhodne, lekár ho bude podrobne informovať o priebehu operácie a oboznámi ho s predoperačnými pokynmi.

Pred samotnou operáciou lekár posudzuje stav kože ušnice a jej okolia, stav chrupavky, výšku uhlovej odchýlky a prípadné deformácie ušníc. Samotný zákrok sa prevádza v lokálnej anestézii. Princíp operácie spočíva v uvoľnení zadnej plochy ucha, narušení svalov ušnice, následnom zoštíhlení chrupavky, vymodelovaní ušnice a jej následnom prišití na správne miesto. Cieľom je priblížiť prominujúce ušnice ku hlave prípadne redukovať veľkosť alebo skorigovať tvar ušníc. Tento výkon sa najčastejšie vykonáva u detí od 5-14 rokov. Trvanie zákroku je približne dve hodiny.

Anestézia

Veľmi malé deti sú obyčajne operované v celkovej anestézii. Inak je to zákrok vykonávaný v lokálnej anestézii.

Možné vedľajšie účinky

Dočasná pulzácia, bolestivosť, opuch, začervenanie, necitlivosť.

Možné komplikácie

Infekcia chrupavky, nadmerné jazvenie, hematómy, ktoré musia byť drénované, asymetria, neprirodzene vyzerajúce uši, opätovné odstávanie, ktoré si vyžaduje opakovanie zákroku.

Rekonvalescencia

Pacient nosí bandáž na hlave 2-3 týždne, ktorá ho inak neobmedzuje v bežnom živote, po jej sňatí sa ešte u malých detí odporúča zabrániť na noc zalomeniu ušnice šatkou počas niekoľkých týždňov, návrat k namáhavej aktivite a kontaktným športom je možný za 1-2 mesiace.


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.