Ponuka 

Hyperhidróza, teda nadmerné potenie najmä v oblasti podpazušia, chodidiel a dlaní je zvyčajne nepríjemný a nežiadúci problém u kohokoľvek, no najčastejšie ho riešia spoločensky aktívni ľudia. Mnohí vyskúšali všetko –  produkty z lekárne, antiperspiranty či rôzne prípravky z internetu, ale nepomôže nič. Ide o začarovaný kruh...

V tomto prípade je botulotoxín ideálne riešenie. Aplikuje sa do oblasti s tendenciou k nadmernému poteniu a výsledok je takmer okamžitý. Potenie je dokonca úplne odstránené a klient je na dobu 6 - 9 mesiacov zbavený akýchkoľvek nepríjemností spojených s nadmerným potením.

Ako prebieha aplikácia botulotoxínu?

Zákrok aplikácie botulotoxínu nie je komplikovaný. Práve naopak, zákrok sa vykonáva ambulantne a trvá len veľmi krátko.

Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou, preto vpichy takmer necítite. To, koľko vpichov je potrebných aplikovať, závisí od veľkosti problematickej lokality. Bezprostredne po aplikácií sa môže nakrátko objaviť začervenanie alebo drobné modrinky, ktoré ale nie je problém prekryť a do niekoľkých dní vymiznú.

Samotný efekt klienti pocítia po 48 hodinách a postupne sa rozvíja asi 2 - 3 týždne. Pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 9 - 12 mesiacov.

Čo môžem a čo nemôžem robiť po aplikácii botulotoxínu?

Každý klient je po zákroku poučený o určitých opatreniach. Po zákroku by sme si nemali:

  • 4 - 6 hodín ľahnúť do vodorovnej polohy
  • vykonávať nadmernú fyzickú aktivitu
  • nejsť do sauny
  • nepredkláňať sa
  • neodporúča sa dva dni piť alkohol
  • nedotýkať sa ošetrenej oblasti

Kedy sa neodporúča realizovať tento zákrok?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo aj dojčenie, preto ak klientka nevie absolútne vylúčiť tehotenstvo, odporúčame si najprv urobiť tehotenský test. Tiež sa nesmie aplikovať pri auto imúnnych ochoreniach.

No a čo dodať na záver?

Milé dámy aj páni, botulotoxín je vynikajúca a rokmi overená metóda, ktorej sa netreba báť. Svedčí o tom množstvo stúpencov botulotoxínu na celom svete. Neverte pochybným článkom, že botulotoxín je návykový ako droga. Áno je to návyk, ale v pozitívnom zmysle slova. Stačí vyskúšať raz a pochopíte, aké úžasné je obliecť si hodvábnu blúzku, či priliehavé farebné tričko bez toho, aby ste sa báli mokrých máp od potu v podpazuší.


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

* označuje povinné položky