Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať

Hyperhidróza, teda nadmerné potenie najmä v oblasti podpazušia, chodidiel a dlaní je zvyčajne nepríjemný a nežiadúci problém u kohokoľvek, no najčastejšie ho riešia spoločensky aktívni ľudia. Mnohí vyskúšali všetko – produkty z lekárne, antiperspiranty či rôzne prípravky z internetu, ale nepomôže nič. Ide o začarovaný kruh...

V tomto prípade je botulotoxín ideálne riešenie. Je vhodný pre ženy aj mužov od 18 do 65 rokov. Napriek tomu, že štúdie alebo sledovanie o škodlivosti na plod neexistujú, nie je vhodný pri tehotenstve, ani pre kojace ženy. Aplikuje sa do oblasti s tendenciou k nadmernému poteniu a výsledok je takmer okamžitý. Potenie je dokonca úplne odstránené a klient je na dobu 6 - 9 mesiacov zbavený akýchkoľvek nepríjemností spojených s nadmerným potením.

Ako prebieha aplikácia botulotoxínu?

Na kozmetické účely sa používa botulotoxínu typu A, ktorý je asi 1000x zriedený a v takejto forme netoxický. Spôsobuje dočasne ochromenie potných žliaz v ošetrovanej oblasti, ktoré počas tohto obdobia neprodukujú pot. Produkcia potu, a tým zabezpečenie ochladzovania organizmu, však naďalej prebieha na ostatných častiach tela.

Zákrok aplikácie botulotoxínu nie je komplikovaný, prebieha ambulantne a trvá len veľmi krátko.

Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou, preto vpichy takmer necítite. To, koľko vpichov je potrebných aplikovať, závisí od veľkosti problematickej lokality. Bezprostredne po aplikácií sa môže nakrátko objaviť začervenanie alebo drobné modrinky, ktoré ale nie je problém prekryť a do niekoľkých dní vymiznú.

Samotný efekt klienti pocítia po 48 hodinách a postupne sa rozvíja asi 2 - 3 týždne. Pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 9 - 12 mesiacov.

Čo môžem a čo nemôžem robiť po aplikácii botulotoxínu?

Každý klient je po zákroku poučený o určitých opatreniach. Po zákroku by sme nemali:

  • vykonávať nadmernú fyzickú aktivitu
  • nejsť do sauny
  • neodporúča sa dva dni piť alkohol
  • nedotýkať sa ošetrenej oblasti

Kedy sa neodporúča realizovať tento zákrok?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo aj dojčenie, preto ak klientka nevie absolútne vylúčiť tehotenstvo, odporúčame si najprv urobiť tehotenský test. Tiež sa nesmie aplikovať pri auto imúnnych ochoreniach.

No a čo dodať na záver?

Milé dámy aj páni, botulotoxín je vynikajúca a rokmi overená metóda, ktorej sa netreba báť. Svedčí o tom množstvo stúpencov botulotoxínu na celom svete. Neverte pochybným článkom, že botulotoxín je návykový ako droga. Áno je to návyk, ale v pozitívnom zmysle slova. Stačí vyskúšať raz a pochopíte, aké úžasné je obliecť si hodvábnu blúzku, či priliehavé farebné tričko bez toho, aby ste sa báli mokrých máp od potu v podpazuší.


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.