Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať

Zákrok je určený pacientom, ktorí majú zjazvenie z dôvodu operácie alebo úrazu a nie sú spokojní s tým ako jazvy vyzerajú, respektíve ako sa zahojili. Obzvlášť využívajú estetickú chirurgiu pacienti, ktorí majú jazvy umiestnené na viditeľných miestach tváre, rúk, krku. Jazvy nemožno žiadnym spôsobom odstrániť, ale je možné skorigovať ich tvar a vzhľad.

Kedy je najvhodnejší čas na zákrok?

V prípade korekcie jaziev nie je vek ohraničený, treba však brať ohľad na psychickú vyspelosť pacienta. Pre zákrok by sa mal rozhodnúť vtedy ak on sám nie je spokojný s výzorom, ktorý je jazvou značne narušený a estetická chirurgia by mu vedela pomôcť alebo v prípade výrazného diskomfortu spôsobeného jazvou. Pred zákrokom je nutná konzultácia s lekárom, kde sa rozhodne o spôsobe korekcie jazvy.

Aké typy jaziev rozoznávame a akými metódami ich možno upraviť ?

Vnorené jazvy - sa upravujú aplikáciou materiálu na vyplnenie zjavných rozdielov. Výplň je do miesta jazvy aplikovaná injekčne a miesto vpichu je lokálne znecitlivené špeciálnym gélom, alebo sprejom.

Rozšírené, prípadne poúrazové jazvy - korekcie takýchto jaziev sa riešia predovšetkým odstránením pôvodnej jazvy chirurgickým zákrokom. Následne sa zvláštnym plastickým stehom docieli želané zmenšenie a zúženie jazvy.

Všetky vyššie popísané zákroky sú zvyčajne ambulantné a nie sú pri nich potrebné žiadne špeciálne predoperačné vyšetrenia.

Priebeh zákroku

Trvanie zákroku je ovplyvnené veľkosťou jazvy, trvá približne 30-60 minút. Tento zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii a jedná sa o ambulantný zákrok. Medzi možné vedľajšie účinky patrí dočasný ľahký ťah v mieste sutúry (zošitia).

Možné komplikácie

  • infekcia
  • krvácanie
  • hematóm

Rekonvalescencia

Pacient môže nastúpiť do práce ihneď, približne týždeň je vhodné, aby rana neprišla do kontaktu s vodou. Stehy sa vyberajú po 7-14 dňoch v závislosti od lokality. Počas tohto obdobia je vhodné obmedziť nadmernú fyzickú aktivitu.


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.