Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Napísať
Objednať
Volať
Bradavice trápia mnohých ľudí. Nie je ľahké sa ich zbaviť a vzhľadom na ich vírusový pôvod sa často vracajú. Plazmové pero pomáha s ich bezpečným a trvalým odstránením. Ako táto liečba funguje a pre koho je vhodná?

Plazmové pero (Plasma pen)

Nová generácia plazmového pera pracuje s nízkou teplotou a vysokou frekvenciou. Už pri prvom dotyku sa bradavica okamžite spáli a natrvalo odstráni. Vďaka tomuto typu liečby sa cievy ihneď zmenšia a zákrok je úplne bez krvácania.

Po ošetrenie plazmovým perom sa na mieste bradavice vytvorí chrasta, ktorá chráni kožu pred infekciou a dáva jej čas na regeneráciu. Asi do týždňa sa chrasta sama odlúpne.

Výhody odstránenie bradavíc plazmatickým perom

  • trvalé a okamžité odstránenie
  • ošetrenie bez krvácania
  • rýchle hojenie a regenerácia pokožky
  • bezbolestné ošetrenie, pocítite len jemné štípnutie
  • žiadne viditeľné jazvy

Čo sú to kožné bradavice
Bradavice, latinsky verruca, sú výrastky na slizniciach alebo na koži. Spôsobuje ich papilomavírus (HPV). Najčastejšie sa objavujú na prstoch, dlaniach, chodidlách, ale výnimkou nie sú ani genitálie.
Bradavice sú vírusového pôvodu, takže existuje riziko prenosu z človeka na človeka. Prenášajú sa nepriamym a priamym kontaktom. Obzvlášť rizikové miesta sú spoločné sprchy, sauny a bazény, preto sa vždy odporúča nosiť papuče a sedieť na vlastnom uteráku.
Inkubačná doba bradavice môže byť až niekoľko mesiacov.

Pre koho je táto liečba vhodná

Liečbu plazma perom môže podstúpiť ktokoľvek. Vždy je však potrebná konzultácia s odborníkom, aby sa zistilo, či niečo nebráni odstráneniu bradavíc touto metódou.

Odstraňovanie bradavíc plazmovým perom je vhodné všade tam, kde chceme dosiahnuť hojenie bez viditeľných jaziev. 

Veľmi často sa volí na ošetrenie oblastí, kde je koža veľmi napnutá a podráždená oblečením (pod podprsenkou, okolo výstrihu trička atď.) a chirurgické odstránenie by mohlo znamenať riziko roztiahnutia jazvy a zlého hojenia. 

Postup ošetrenia plazmovým perom

Zákrok je ambulantný a nie je potrebné absolvovať žiadne predoperačné vyšetrenia. Konzultáciu aj odstránenie bradavice pomocou plazmového pera je možné absolvovať v priebehu jedného dňa.

Zákrok je takmer bezbolestný, pocítite len malé štipnutie. Ak chcete, je možné použiť znecitlivujúci krém. Hneď po ošetrení idete domov a obmedzenia počas procesu hojenia sú úplne minimálne.

Ideálne je podstúpiť ošetrenie plazmovým perom počas chladnejších mesiacov, ale nie je to nevyhnutné. Celé ošetrenie trvá približne 15-30 minút v závislosti od počtu ošetrovaných oblastí.

Hojenie po odstránení bradavíc pomocou plazmového pera

Bezprostredne po odstránení bradavice sa vytvorí malá chrasta a miesto môže byť mierne začervenané. Nie sú potrebné žiadne obmedzenia a môžete sa osprchovať ešte v ten istý deň. Dôležité je, aby ste chrastu neškriabali a vždy ju dobre osušili.

Približne dva až tri dni po ošetrení sa odporúča odložiť pobyt v soláriu, saune, bazéne a na priamom slnku.

Ošetrená oblasť je citlivá na slnečné svetlo. Po odpadnutí chrasty chráňte pokožku krémom s vysokým UV faktorom. V opačnom prípade môže dôjsť k predĺženiu hojenia a pigmentácii.

Výsledok liečby bradavíc plazma perom

Odstránenie bradavice je trvalé a výsledok je viditeľný približne po týždni, keď chrasta odpadne. Drobné začervenanie zmizne približne 14 dní po ošetrení. Po ošetrení plazmovým perom sa pokožka rýchlo regeneruje.

Kedy nie je možné použiť liečbu plazmovým perom

Pomocou plazmového pera neodstraňujeme:

  • hnedo zafarbené znamienka
  • výrastky na genitáliách a v okolí
  • výrastky na oku, v blízkosti oka
  • výrastky na tvári
  • výrastky vo vlasoch

Ošetrenie plazmovým perom nie je možné u pacientov s diabetom, ani u onkologických pacientov.

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.