Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať

LASEROVÉ OŠETRENIE X-TRACK JE DOČASNE NEDOSTUPNÉ
Je nám ľúto, ale v súčasnosti vám z technických dôvodov nemôžeme ponúknuť liečbu vitiliga excimerovým laserom. Táto liečba je v súčasnosti nedostupná. Hneď ako sa situácia zmení, budeme vás radi informovať.

Liečba Vitiliga

Vitiligo je ochorenie, prejavujúce sa poruchou tvorby pigmentu v pigmentotvorných bunkách čiže melanocytoch. V 30-40%  má vitiligo rodinný výskyt.

Najčastejšie postihuje tmavšie rasy a vyskytuje sa približne u 1-2 % populácie. Obvykle sa objavuje medzi 20. až 30. rokom, ale nie je výnimkou, že naň trpia aj menšie deti.  Ochorenie nie je nákazlivé.

Čo je vitiligo

Vitiligo sa prejavuje stratou pigmentu (kožného farbiva melanínu) v kožných ložiskách. V postihnutých oblastiach je pokožka biela. Ak je ložisko vo vlasoch, rastú z neho biele vlasy.

Výnimočne je popisované postihnutie oka a uší. Ložisko sa najčastejšie vyskytuje na tvári, rukách, nohách a na genitáliách. Rozsah postihnutia je veľmi variabilný - od jedného ložiska, až po mnohopočetné, splývajúce ložiská.

V súvislosti s týmto ochorením sa vyskytujú i ďalšie  autoimunitné choroby, čo tvrdenie, že sa jedná o autoimunitné ochorenie, iba potvrdzuje. Nie je ale úplne jasné, čo je príčinou Vitiliga. Jedna z teórií je, že sa ochorenie spustí vplyvom emocionálnej stresovej situácie (nehoda, úmrtie v rodine atd.), či infekciou. Ďalšia teória hovorí o autodeštrukcii vlastnými enzýmami melanocytov a súčasne o nedostatočnej ochrane vlastných buniek. Posledná teória tvrdí, že melanocyty sú zničené latkami neuromediátormi, ktoré slúžia na prenos signálu medzi nervovými bunkami. 

Laserová liečba vitiliga

Na klinike pracujeme s jedinečným a na Slovensku jediným laserom XTRAC 308nm. Laserový lúč ožiari ošetrovanú oblasť vysokou dávkou žiarenia z UVB spektra (308nm), ktoré je dlhodobo známe svojim liečebným vplyvom na vitiligo. Excimerový laser XTRAC, na rozdiel od iných metód, môže pracovať s vysokou energetickou hladinou žiarenia, pretože nezasahuje okolitú zdravú kožu.

Od doby kedy excimerový laser získal schválenie americkej FDA v roku 2000, je považovaný medzi dermatológmi na celom svete za svetového leadra v liečení psoriázy, vitiliga a atopickej dermatitídy. Používa sofistikovaný svetelný systém, ktorý smeruje cielený AVB lúč  na postihnuté miesta. Je to vysoko efektívny, bezpečný a bezbolestný laser, ktorý upravujei nevzhľadnú fľakatú pokožku rýchle a efektívne. Koncentrované svetlo umožňuje doručiť vysokré dávky potrebné pre lekárske odstránenie vitiliga bez strachu, že by pacienta mohli postihnúť škodlivé vedľajšie účinky, jako je tomu u klasickej liečby.
 

Liečbu vitiliga excimetrovým laserom XTRAC ponúkame v eveclinic Bratislava ako jediní na SLOVENSKU.

Výhody liečby excimerovým laserom XTRAC

  • laserový lúč zasiahne len postihnutú kožu, zdravé okolité tkanivo sa tak zbytočne nezaťažuje škodlivým žiarením, nemá vedľajšie účinky
  • nemusíte si denne dlhodobo natierať postihnuté miesta krémami a inými lokálnymi prípravkami
  • ošetrenie je extrémne rýchle - 20% povrchu tela môžeme ošetriť za 5 minút
  • účinok liečby je potvrdený klinickými štúdiami
  • bezbolestné
  • umožňuje ošetrenie aj ťažko dostupných miest 

 

Objednať sa do Bratislavy

  

Priebeh ošetrenia

Ošetrenie je rýchle a komfortné. Lekár alebo špecializovaná sestra priloží laserový aplikátor na depigmentované miesto kože a aplikuje laserový lúč. Potom posunie aplikátor a proces opakuje. Doba ošetrenia závisí na veľkosti vitiliga. Väčšina pacientov je ošetrená v priebehu niekoľkých minút. Ošetrenie sa opakuje približne dvakrát týždenne. Ošetrenie nie je bolestivé. Väčšina klientov cíti len mierne pálenie, asi ako po opálení slnkom.Počet ošetrení závisí na mieste, kde sa vitiligo nachádza a je individuálna. V priemere sa jedná o desiatky ošetrení. Zlepšenie pigmentácie je viditeľné už po šiestom ošetrení. Oblasť tváre väčšinou na liečbu reaguje najlepšie. Oblasť rúk a nôh vyžaduje väčší počet sedení.

Vedľajšie účinky ošetrenia

Vedľajšie účinky laserovej terapie sú minimálne. Väčšina pacientov nevykazuje žiadne vedľajšie účinky. Malá časť pacientov mala jemné a krátkodobé začervenanie v ošterovanej oblasti. Vážnejšie vedľajšie účinky jako pľuzgieriky a hyperpigmentácia je veľmi ojedinelé.  


Liečba vitiliga u detskej pacientky

"Dievčatku vo veku 10 rokov bolo od 3 rokov veku diagnostikované ochorenie vitiligo (biele bezpigmentové škvrny). Podstupovala svetloliečbu a liečbu kortikoidmi vo fakultnej nemocnici, žiaľ bez efektu. Teraz je liečená excimerovým laserom XTRAC na pobočke partnerskej kliniky Derma Medical Clinic s vynikajúcimi výsledkami. Liečba začala v júni 2016 a postupne sa biele škvrny znovu krásne zafarbujú pigmentom - posledné foto stav po 77. aplikácii laserom k 3. 11. 2016."

liečba vitiliga   liečba vitiliga
Pred liečbou   Po liečbe
liečba vitiliga   liečba vitiliga
Pred liečbou   Po liečbe

 

Objednať sa do Bratislavy

 


Fotky pre porovnanie pred a po zákroku

poskytla Derma Medical Clinic ©

 

krk 1   krk 2
Pred liečbou   Po liečbe

 

 

pusa 1   pusa 2
Pred liečbou   Po liečbe

 

vitiligo3 

 


 vitiligo1

 

 


 

vitiligo2

 

bricho 1   bricho 2
Pred liečbou   Po liečbe

 

Cenník:

Liečba Vitiliga Cena
Liečba vitiliga excimerovým laserom  
4+1 ošetrenie zdarma! akcia
Ložiská do 200 cm2 / 1 ošetrenie 19€
Každá ďalšia oblasť o veľkosti 50 cm2 4,30€

 

Teraz prebieha akcia 4+1 ošetrenie zdarma!
Cena jedného ošetrenia do 200 cm2 je 19 eur.

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.