Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať

LASEROVÉ OŠETRENIE X-TRACK JE DOČASNE NEDOSTUPNÉ
Je nám ľúto, ale v súčasnosti vám z technických dôvodov nemôžeme ponúknuť liečbu alopécie excimerovým laserom. Táto liečba je v súčasnosti nedostupná. Hneď ako sa situácia zmení, budeme vás radi informovať.

Liečba vypadávania vlasov (Alopecia areata)

Alopecia areata (strata vlasov, padanie vlasov) je dermatologické ochorenie vyznačujúce sa ohraničenou stratou vlasov (nadmerné vypadávanie vlasov), ktoré postihuje mužov aj ženy rôznych vekových kategórií.

Príčiny vypadávanie vlasov

Alopecia aerata je najbežnejší dôvod straty vlasov hneď po androgennej alopecii. Táto forma vypadávania vlasov vytvára okrúhle „ostrovčeky“ bez vlasov v inak ovlasenej časti hlavy. Patofyziológia tohoto autoimunitného ochorenia nie je známa, ale dôkazy naznačujú, že môže byť vrodené (gény), tak isto aj získané (stresom, alergiou, vírusmi). Alopecia aerata nie je nákazlivé ochorenie.

Klasická liečba nemusí byť vhodná pre každého. Dostupné sú rôzne možnosti a vhodná liečba záleží na type alopecie aerata, ktorú pacient má, ďalej na veku a podľa rozsahu vypadávania vlasov. Hlavným cieľom liečby je zablokovať útoky imunitného systému na vlasové folikuly a stimulovať rast vlasov. Toto môže byť efektívne hlavne pre ľudí s miernou formou tohoto ochorenia – menej než 50% strata vlasov.

Pre tých, u ktorích tvorí strata vlosov 50% a je vhodnejšia liečba orálna (podávaná v liekoch) a lokálna (aplikovaná na pokožku). Vhodné sú taktiež fototerapia a liečba svetlom. 

 

Liečba vypadávania vlasov

Ložiská bez vlasov rozlišujeme podľa toho, či sú s jazvami alebo bez ních. U bezjazvovej alopécií je podstatne vyššia nádej na úplné vyliečenie a návrat vlasov. K bežnej liečbe sa používajú kortikosteroidy (lokálne a celkové), retinoidy a žiarenie typu UVA - všetky tieto metódy však zaťažujú organizmus nežiaducimi efektmi.

Liečba miernej alopecie aerata

Kortikosteroidne injekcie

Táto metóda je pri liečbe vypadávania vlasov najčastejšia. Používa kortikosteroidy, ktoré sa vpichujú malými ihličkami do plešatých miest. Dermatológ aplikuje injekcie každých 4-6 týždňov. Nové vlasy sú viditeľné po 4 týždňoch liečby. Táto liečba má aj svoje vedľajšie účinky. V mieste vpichu sa môže stenčovať pokožka, aplikácia ihlou môže byť nepríjemná.

Minoxidil

Pri tejto liečbe sa lokálne nanáša na holé bezvlasé miesta 5% roztok Minoxidilu raz alebo dvakrát denne, aby sa podporil rast vlasov na hlave, obočí a brade. Dvoj a 5% roztok minoxidilu sú dostupné, ale nie sú obvykle efektívne, keď sú používané samostatne. Viditeľnejšie výsledky sú v prípade, že sa kombinujú s lokálnymi kortikostreoidmi. Liečba nefunguje na pacientov pri veľkej strate vlasov. 

Antralín krém alebo masť

Táto syntetická substancia podobná asfaltu, taktiež používaná aj na psoriázu, je často používaná na liečbu alopecia aerata. Masť sa nanáša na bezvlasé miesta jedenkrát denne a následne sa po 30-60 minútach umýva, niekedy sa necháva na hlave aj niekoľko hodín. Pokiaľ vlasy narastú, sú viditeľné po 8 až 12 týždňoch. Táto liečba dráždi pokožku a spôsobuje dočasné zhnednutie ošetrovanej pokožky.

Lokálne kortikosteroidy

Kortikosteroidy sa používajú na zníženie zápalu vlasového folikulu. Lokálne steroidy môžu mať rôzne značky, intenzitu a môžu sa vyskytovať vo forme roztoku, krému, peny alebo masti. Niektoré štúdie ukázali, že pri užívaní týchto prípravkov sa znížila strata vlasov a vlasy začali rásť približne o 25%. Táto liečba môže byť vhodná aj pre deti. 

Liečba rozsiahlej alopecie aerata

Kortikosteroidy (lieky)

Kortikosteroidy podávané v tabletkách sa predpisujú v prípade rozsiahlej straty vlasov na potlačenie vypadávania a na podporu rastu vlasov. Niektorí pacienti zaznamenajú v krátkom čase nárast nových vlasov. Táto liečba ale nie je vhodná na dlhé obdobia, lebo má viaceré vedľajšie účinky a po vysadení liečby môže znovu dôjsť k vypadávaniu vlasov.

Lokálna imunoterapia

Lokálna imunoterapia je používaná na rozsiahle alopecie aerata, na alopecia totalis a alopecia universalis. Táto forma zahrnuje používanie chemikálií ako diphencyprone (DPCP) alebo dinitrochlorobenzene (DNCB) na skalpe. Približne 40% pacientov zaznamená rast vlasov v priebehu 6 mesiacov, terapia ale musí pokračovať, aby bol udržaný rast vlasov. Lečba má ale vedľajšie účinky ako začervenanie, svrbenie a vyrážky.

Imunomodulátory: lieky na blokovanie útokov imunitného systému

Immunomodulátory – hlavne inhibítory Janus kinázy. Je to nová terapia, ktorá sa testuje na alopecia aerata. Zatiaľ prebiehajú klinické testy v USA a liečba nie je schválená FDA. O tomto type liečby ešte nie je dostatok informácií.

Klasická liečba nemusí byť vhodné riešenie pre každého pacienta pri vypadávaní vlasov. Posledné výsledky ukazujú, že 308 nm excimerový laser je efektívna a bezpečná alternatíva pre pacientov, pre ktorých nie je klasická liečba vhodná, alebo na ňu nereagujú. 

Na základe najnovších výskumov významného lekára dr. Maurizia Belliniho z Florencie sme na klinike aveclinic a v spolupráci Českou klinikou Derma Medical Clinic začali na liečbu vypadávanie vlasov používať modernú metódu ošetrenia excimerovým laserom XTRAC. Rovnako ako dr. Bellini v tejto metóde dosahujeme jednoznačne vynikajúce výsledky, ktoré si môžete prezrieť na pacientoch na fotografiach.

Vhodný kandidát na liečbu alopecie areata excimerovým laserom

Liečba je vhodná pre dospelých, ženy aj mužov a deti od 16 rokov, ktorí trpia stratou vlasov. XTRAC excimerový laser je vhodný pre liečbu straty vlasov vo forme „ostrovčekov“ a v niektorých prípadoch pri strate ochlpenia na brade. Nefunguje v prípade straty ochlpenia na končatinách. 

Výhody liečby excimerovým laserom Xtrac

  • efektívna, bezpečná liečba, ktorá nezaťažuje organizmus, vďaka tomu že je laserom ošetrované postihnuté tkanivo
  • týmto sa eliminujú nežiadúce karcinogénne a starnúce efekty na zdravú kožu, ktoré majú práve ostatné používané metódy fototerapie a lokálne liečivá
  • ošetrenie je rýchle
  • medzi 20 až 30 ošetrení už zaznamenávame 75% nárast vlasov
  • nový rast vlasov za 6 - 8 týždňov
  • vysoké percento pacientov reaguje na liečbu pozitívne
  • výsledok je stabilný a dlhodobý

Liečbu vypadávanie vlasov excimetrovým laserom XTRAC ponúkame v eveclinic Bratislava ako jediní na SLOVENSKU.

Pred ošetrením

Pred ošetrením nie je potrebné dodržiavať žiadny zvláštny režim. Pokožka by mala byť čistá bez krémov a mastí. Pred liečbou by ste mali informovať vášho lekára o všetkych liekoch, ktoré užívate a taktiež o liečbe, ktorú ste už podstúpili, poprípade aké boli jej výsledky.  

Priebeh ošetrenia

Ošetrenie je rýchle a komfortné. Lekár alebo špecializovaná sestra priloží laserový aplikátor na postihnuté ložisko a aplikuje laserový lúč. Potom posunie aplikátor a proces opakuje. Doba ošetrenia závisí na veľkosti ložiska. Väčšina pacientov je ošetrená v priebehu niekoľkých minút.

Sedenie sa opakuje dvakrát až trikrát týždenne.

Po ošetrení 

Pocitovo je ošetrenie excimerovým laserom u väčšiny pacientov prirovnávané k prasknutiu tenkej gumičky. Niektorí ľudia majú po ošetrení začervenanú pokožku v mieste ošetrenia laserom. Toto prirodzene odoznie niekoľko minút až dní po ošetrení, podľa citlivosti vašej pokožky. Ďalšími možnými vedľajšími účinkami môžu byť pľuzieriky, pálenie, opuch, svrbenie alebo zvýšená pigmentácia 1-5 dní po ošetrení.

Efekt liečby

Pre optimálny výsledok nového rastu vlasov je potrebné podstúpiť 20 až 30 ošetrení. Nový rast vlasov by ste mali pozorovať už po 10 ošetrení. Výsledok je u pacientov rozdielny. Nový rast vlasov však pozorujeme už po 10 ošetrení. Väčšinou je potreba 20 až 30 sedení pre úplný nárast vlasov v postihnutej oblasti. To znamená liečbu po dobu 6 - 10 týždňov. 

Kontraindikácie

Kontraindikáciou na liečbu excimerovým laserom je lupus, terapia sa neodporúča aj v prípade nadmernej citlivosti kože na slnko. Liečba nie je vhodná pre tehotné ženy a deti do 16 rokov. O vhodnosti liečby sa poraďte napred s lekárom, pokiaľ máte zníženú imunitu alebo ste mali v rodine rakovinu kože.  


Príklad liečby pacientky v našej partnerskej klinike Derma Medical Clinic v Prahe

"Naša klientka, 35 rokov, u ktorej je indikovaná alopécia. Na obrázku č. 1 vidíte stav pacientky pred začiatkom liečby. V priebehu liečby excimerovým laserom XTRAC najprv postihnuté miesto môže zarásť nepigmentovanými vlasy (sivé), ktoré v ďalšej terapii spigmentujú. Jedná sa o individuálnu záležitosť - u niektorých pacientov vlasy rastú rovno pigmentované (farebné). Na obrázkoch 2 - 4 je zreteľne vidieť, ako postihnuté miesto postupne zarastá."

 

strata vlasov

Úspešná liečba alopécie, pacient ročník 1976

"Klient D.S., ročník 1976, dlhodobo trpí stratou vlasov - lokálnou alopeciou zo zatiaľ nejasných príčin, vždy absolvuje 20 aplikácií a na laser dobre reaguje. V priebehu pol roka mu vlasy dorastú, najprv bez pigmentu (vlasy sú šedivé), neskôr zpigmentujú na prirodzený odtieň. Foto na začiatku liečby, po 19.ošetření a po 4,5 mesiaci od dokončenia 20 aplikácií."

 

liečba straty vlasov
Po 19 ošetreniach
liečba straty vlasov
Po 19 ošetreniach
liečba straty vlasov
Narastené vlasy - po dokončení liečby, 20 ošetrení laserom

Ďalšie fotky pre porovnanie pred a po zákroku

poskytla Derma Medical Clinic ©

stratavlasov5

 


 stratavlasov2

 


 stratavlasov3

 


 stratavlasov4

 

Cenník

Liečba vypadávania vlasov Cena
4+1 ošetrenie zdarma!  akce
Ložiská do 200 cm2 / 1 ošetrenie  19€
Každá ďalšia oblasť o veľkosti 50 cm2 4,30€

 

Teraz prebieha akcia 4+1 ošetrenie zdarma!

Cena jedného ošetrenia do 200 cm2 je 19 eur.

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.