Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať

LASEROVÉ OŠETRENIE X-TRACK JE DOČASNE NEDOSTUPNÉ
Je nám ľúto, ale v súčasnosti vám z technických dôvodov nemôžeme ponúknuť liečbu psoriázy excimerovým laserom. Táto liečba je v súčasnosti nedostupná. Hneď ako sa situácia zmení, budeme vás radi informovať.

Čo je psoriáza

Je to ochorenie imunitného systému, ale postihuje najmä kožu. Na koži sa objavujú hnedočervené ložiská a olupujúce sa šupiny, hlavne na lakťoch a kolenách, ale môžu sa vyskytovať prakticky kdekoľvek, napríklad aj vo vlasoch. Pri tomto ochorení sa koža olupuje 7 až 10 krát rýchlejšie oproti normálnemu stavu.

Tieto šupiny na povrchu kože spôsobujú veľké svrbenie, bolestivosť a v niektorých prípadoch až krvácanie. Psoriáza je síce nevyliečiteľné ochorenie, ale dajú sa s úspechom a dlhodobo zmierňovať jej nepríjemné prejavy.

Prečo psoriáza vzniká nie je jasné, lekári sa domnievajú, že veľkú rolu hraje dedičnosť, autoimunita a taktiež vplyv prostredia. Základom ochorenia je chronický zápal  a ten, v prípade postihnutia kĺbu, môže viesť až k jeho deformite, tzv. Psoriatickej artritíde.

Liečba psoriázy

Na liečbu psoriázy je niekoľko liečebných postupov. 

Prvým postupom  je lokálna liečba. Pri lokálnej liečbe sa prípravky aplikujú lokálne, priamo na postihnutú kožu. Táto liečba sa užíva hlavne pri menej závažných formách psoriázy. Výhodou je, že má málo negatívnych účinkov. Sú to rôzne gely, masti a krémy.  Prípravky užívané na lokálnu liečbu lupienky môžeme rozdeliť podľa obsahu účinnej látky: Čiernouhoľný dehet, Kortikosteroidy, Retinoidy, Antralin, Keratolytika, hydratačné prípravky a iné. Táto liečba má však aj nežiadúce účinky od tých menej závažných, kde zanecháva škvrny na koži a oblečení, krémy zapáchajú až po závažnejšie prejavy, kedy môže dôjsť k stenčeniu kože a možnosti zanesenia infekcie. 

psoriaza2

Pri závažnejších formách psoriázy sa používa systémová liečba podávaná v tabletkách alebo injekciách. Účinná látka sa dostane cez krvný obeh do celého organizmu, zvyšuje sa teda aj riziko nežiadúcich účinkov. Pacienti preto musia byť pod lekárskym dozorom. Používajú sa hlavne: Metotrexát, Cyklosporin a Retinoidy. Treťou možnosťou liečby je biologická liečba, kde sa využívajú látky vyrobené genetickým inžinierstvom, ktoré sa podobajú molekulám v ľudskom tele. Táto liečba tlmí zápal v rannej fázi, kedy ochorenie nie je ešte dostatočne rozbehnuté a koža sa vyčistí a zostáva čistá.  Táto liečba zlepšuje aj pridružené choroby, s ktorými sa pacienti s psoriázou potýkajú a preto vracia pacientov do bežného pracovného aj spoločenského života. Biologická liečba je ale iba v začiatkoch a nie je veľmi rozšírená.

Poslednou možnosťou liečby psoriázy je laserová liečba pomocou excimerového laseru, ktorá ma veľa výhod, skoro žiadne vedľajšie účinky a veľmi dobré výsledky.

Laserová liečba psoriázy (psoriaza liečba)

Laserová liečba na psoriatickú pokožku používa dva typy laserov: prvý je pulzný farbivový laser (PDL) alebo XTRAC excimerový laser. Americká FDA schválila XTRAC laser na liečbu psoriázy už v roku 2009. Tento laser koncentruje lúč ultrafialového B (UVB) žiarenia na lézie psoriázy. XTRAC je malý prístroj, ktorý preniká do kože a ničí DNA T buniek. To sú tie, ktoré majú za následok vznik psoriázy. Zistilo sa, že vlnová dĺžka 308-nm je najefektívnejšia při čistení psoriatických lézii. 

Liečbu psoriázy excimetrovým laserom XTRAC ponúkame v eveclinic Bratislava ako jediní na SLOVENSKU.

To, čo robí XTRAC zaujímavým je, že uľavuje od psoriázy bez nebezpečných následkov, ktoré môžu mať iné liečby, ako sú topické steroidy, vystavenie celého tela UVB žiareniu, systematická alebo biologická liečba. Tieto techniky môžu mať radu negatívnych účinkov od predčasného starnutia pokožky až po možnú malignitu alebo tuberkulózu. XTRAC je bezpečný prístroj a nebol spojený so žiadným z týchto negatívnych účinkov. Používa iba presne cielený lúč ultrafialového svetla na poškodenú kožu a vyhýba sa zdravej pokožke. 

Zhrnutie

 • Pracuje sa s unikátnym eximerovým laserom XTRAC 308nm
 • Laserový lúč zasiahne postihnuté bunky, ktoré sa potom rýchlo zahoja
 • Liečba týmto laserom je veľmi rýchla, úspešná a čo je hlavné nezaťažuje organizmus
 • Svrbivých ložísk sa už môžete zbaviť po šiestom až dvanástom ošetrení, čo potvrdzujú desiatky lekárskych štúdií

Výhody liečby laserom XTRAC

 • Kratšia doba liečby než u iných foriem liečby psoriázy
 • Koncentrované laserové lúče zasiahnu iba priamo postihnutú kožu a tým sa okolité zdravé tkanivo nezaťažuje škodlivým žiarením.
 • Nemusí sa zaťažovať organizmus inou liečbou, ktorá ma vedľajšie účinky
 • Nemusíte si denne natierať postihnuté miesta krémami a inými lokálnymi prípravkami
 • Ošetrenie je veľmi rýchle, až 20% povrchu tela sa môže ošetriť behom piatich minút

 

Objednať sa do Bratislavy 

 

Kto je vhodný kandidát na liečbu psoriázy XTRAC excimerovým laserom

Liečba je vhodná pre deti aj dospelých, ktorý majú miernu až strednú formu psoriázy, ktorá pokrýva menej než 10% tela. Pacientom, ktorí sú vysoko citliví na svetlo, môže lekár znížiť dávky ožiarenia v priebehu terapie. 

Pred ošetrením

Pred ošetrením nie je potrebné dodržiavať žiaden zvláštny režim. Pokožka by mala byť čistá bez krémov a mastí. Pred liečbou by ste mali informovať vášho lekára o všetkych liekoch, ktoré užívate a taktiež o liečbe psoriázy, ktorú ste už podstúpili, poprípade aké boli jej výsledky.

Ako prebieha ošetrenie

Doktor stanoví potrebnú dávku laserového žiarenia na základe hrúbky psoriázy a taktiež podľa typu pleti pacienta. Nižšia dávka je použitá na svetlejší typ pokožky a naopak. Pacient dostane tmavé okuliare, ktoré si na procedúru nasadí, aby si ochránil oči. Ošetrenie trvá podľa závažnosti psoriázy približne 15-30 minút. 

Pacienti ošetrovaní s excimerovým laserom mávajú väčšinou dve takéto ošetrenia, každý týždeň, po dobu troch a viac týždňov s pauzou aspoň 48 hodín medzi jednotlivými ošetreniami.

 • Ošetrenie je veľmi krátke a bezbolestné
 • Na psoriatické ložisko na koži lekár alebo školená sestra priloží laser, ktorý aplikuje koncentrovaný lúč laserového svetla priamo do cieľovej oblasti. Vysoko expozičná laserová energia účinne lieči aktívne lézie, pričom neporušuje zdravú pokožku
 • Potom sa posunie aplikátor a proces sa opakuje
 • Čas ošetrenia závisí od veľkosti ložiska

psoriaza1

Po ošetrení

Po ošetrení môže pacient pociťovať mierne až stredné vedľajšie účinky. Väčšina pacientov po ošetrení zaznamená začervenanie pokožky alebo cíti mierne pálenie, ako po opaľovaní na slniečku. Veľmi málo pacientov sa stretlo s pľuzierikmi, svrbením alebo so zvýšením pigmentácie na ošetrených miestach.

Efekt liečby

Väčšinou je pre optimálny výsledok je potrebných 8-10 ošetrení. Prvé výsledky si môžete začať všímať po dvoch až troch ošetreniach. Psoriáza zostáva v remisii 6 až 8 mesiacov. U niektorých klientov sa doba predlžuje. Podľa niektorých lekárskych štúdii môže výsledok vydržať až 2 roky.

Kontraindikácie

Liečbu by ste nemali podstupovať, v prípade, že máte lupus, terapia sa neodporúča aj v prípade xeroderma pigmentosum (nadmerná citlivosť kože na slnko). Liečba zatiaľ nebola aplikovaná na tehotné ženy a ženy, ktoré dojčia. O vhodnosti liečby sa poraďte napred s lekárom, pokiaľ máte zníženú imunitu alebo ste mali v rodine melanóm, alebo inú rakovinu kože.


Pacient ročník 1981, liečba psoriázy, silné krusty

"Pacient, pán L.L., 1981, má psoriázu diagnostikovanú od r. 2007, bohužiaľ mu nezabrala štandardná liečba masťami. Lieči sa na plzeňskej pobočke našej partnerskej kliniky Derma Medical Clinic, a to s veľkým úspechom. Pacientovi sa robia silné biele chrastavé krusty najmä na kolenách a lakťoch, lokálne aj malé lézie na tele. Na laserovú liečbu dochádza 2x týždenne, pri vyšších dávkach len 1x."

 

psoriáza   psoriáza
Pred liečbou   Po 10 ošetreniach
psoriáza
Po 12 ošetreniach

 

Objednať sa do Bratislavy    

 


 

Fotky pred a po ošetrení laserom Xtrac

poskytla Derma Medical Clinic ©

 

psoriaza Pred ošetrením   psoriaza Po 4 ošetreniach
Pred ošetrením   Po 4 ošetreniach
 
psoriaza Po 8 ošetreniach   psoriaza Po 12 ošetreniach
Po 8 ošetreniach   Po 12 ošetreniach

  

lupenka-Pred začiatkom liečby   lupenka-Po 12 ošetreniach
Pred začiatkom liečby   Po 12 ošetreniach

  

psoriaza   psoriaza
 
psoriaza   psoriaza

 

 

lupenka Pred liečbou   lupenka Po 18 ošetreniach
Pred liečbou   Po 18 ošetreniach
lupenka Po roku
Po roku

 

Cenník

Liečba psoriázy (lupienky) Cena
Liečba psoriazy-lupienky Excimerovým laserom  
4+1 ošetrenie zdarma! akcia
Ložiská do 200 cm2 / 1 ošetrenie 19€
Každá ďalšia oblasť o veľkosti 50 cm2 4,30€

 

Teraz prebieha akcia 4+1 ošetrenie zdarma!

Cena jedného ošetrenia do 200 cm2 je 19eur.

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.