Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Čas sa na našej pleti dokáže poriadne podpísať. V eveclinic ponúkame celý rad miniinvazívnych ošetrení, ktoré pomôžu hydratovať a omladiť pokožku a odstrániť ovisnutú pokožku tváre. Aké sú možnosti omladenia?

Príčiny ochabovania kontúr tváre

Na pokožke tváre je najviac vidieť, ako plynie čas a pôsobí gravitácia. Pevnosť a pružnosť ubúda a dodať pleti dostatok hydratácie a vitamínov býva s vekom stále ťažšie a ťažšie. Pokiaľ máte pocit, že v prípade ovisnutej kože na tvári je nutné pristúpiť k chirurgickému riešeniu v podobe facelitu, nie je to celkom pravda. Môžeme vám ponúknuť širokú škálu neinvazívnych riešení, ktoré pomôžu na ochabnuté kontúry tváre. Naši špecialisti vám na konzultácii doporučia vhodné ošetrenie. V mnohých prípadoch sa nám najviac osvedčila kombinácia niekoľkých typov terapií.

Príčiny ovisnutých kontúr tváre:

 • strata kolagénu
 • zmena prestavby tvárových kostí a podkožného tuku vekom
 • genetická záťaž
 • životospráva
 • nadmerné opaľovanie na slnku a v soláriu
 • nedostatočná starostlivosť a hydratácia pokožky

Ako sa prejavujú povädnuté kontúry tváre?

 • nevýrazná kontúra čeľuste
 • vrásky
 • strata pružnosti a pevnosti pokožky
 • poklesnuté kútiky úst (ochabovanie spodnej kontúry tváre)
 • poklesnutá koža na tvári
 • nevýrazná brada

Ako napnúť ochabnutú pokožku?

Obnoviť tvorbu kolagénu a hydratovať pleť je možné celým radom ošetrení. V rámci konzultácie vás naši špecialisti vypočujú, zistia, čo vás trápi a navrhnú také riešenie, ktoré bude mať čo najlepšie výsledky a efekt v rámci spevnenia kontúry tváre.

Ako riešime napnutie kontúr tváre?

1/ Vyhladenie vrások a kontúrovanie tváre

Naša klinika využíva najkvalitnejšie výplňové materiály od svetových popredných výrobcov. Injekčné výplne na báze kyseliny hyalurónovej sú trendom. Ide o látku telu vlastnú, preto ju telo veľmi dobre prijíma. Pomocou kyseliny hyalurónovej je možné pridať na objemu tváre, modelovať kontúry, odstrániť vrásky, zväčšiť pery a celkovo omladiť.

Viac o zákroku aplikácie kyseliny hyauloronovej >>

2/ Liečba a spomalenie procesu starnutia (mezolift)

Mezolift spomaľuje stárnutie. Aplikujú sa injekčne prírodné látky do hĺbky pokožky. V injekčnej výplni býva celý rad vitamínov (A, E, B, C, K, D), proteíny a aminokyseliny. Súčasťou je aj kyselina hyalurónová, minerálne soli a koenzýmy, ktoré zlepšujú elasticitu pokožky.

Viac o liečbe a spomalení procesu stárnutia mezoliftom >>

3/ Mezoniťový lifting tváre – PDO Lift

Mezonite spevňujú a omladzujú tvár. PDO Lift sú biologické nite, ktoré sa aplikujú tenkou kanylou, časom sa vstrebajú a obnovia tvorbu kolagénovej siete. Účinok trvá až dva roky po aplikácii. Mezonite je možné kombinovať s ostatnými typmi ošetrenia a omladenia pleti. Pokožka sa rozjasní, spevní a zvýrazní sa kontúry tváre (lícne kosti atď.).

Viac o PDO liftu >>

4/ Nechirurgický lifting HIFU terapia

Ide o neinvazívnu ultrazvukovú metódu omladenia do hĺbky pokožky. Využíva sa na okamžitý lifting a zlepšenie stavu pokožky. Ošetriť možno tvár aj dekolt. Vrásky sa ošetrením redukujú, pokožka sa hĺbkovo vypne.Taktiež je možné zmenšiť aj podbradok a ochabnutú kožu krku, naštartuje sa tvorba kolagénu.

Viac o HIFU terapii >>

5/ Profhilo® – Bioremodelácia, omladenie pleti

Ultračistá kyselina hyalurónová zlepšuje vlastnosti pokožky – pružnosť a hydratáciu. Nejde o klasickú injekčnú výplň, Profhilo® spúšťa vlastnú tvorbu kolagénu a zvyšuje hydratáciu. Účinok je okamžitý a trvá až 12 mesiacov. Už po prvom ošetrení je vidieť zlepšenie kvality pokožky a výživa kožných buniek.

Viac o omladenie pleti Profhilo® >>

6/ APTOS niťový lifting

APTOS sú špeciálne nite, ktoré po aplikácii simulujú invazívny lifting tváre. Vypnú kontúry lícnych kostí, zdvihnú povädnuté tváre, pery aj čelo. Výsledok je okamžitý a bez jaziev a nerovností. Ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestézii a nijako vás v rámci rekonvalescencie neobmedzuje. APTOS nite sa časom vstrebajú a naštartujú tvorbu nových kolagénových vlákien, takže efekt je viditeľný ešte dlho po vstrebaní niťových vlákien.

Viac o niťovom liftingu APTOS

7/ Endolift® – nechirurgický laserový lifting tváre

Minimálne invazívne laserové ošetrenie, ktoré redukuje povädnutú kožu a nahromadený tuk. Aktivuje tvorbu kolagénu, remodeluje hlboké vrásky, eliminuje nahromadený tuk a sťahuje spojivové septum. Tak docielime maximálne omladenie pokožky s minimálnou bolestivosťou. V prípade citlivejšej pokožky môžeme aplikovať lokálny anestetický krém. Prístrojom je možné ošetriť tvár, krk, dekolt a akúkoľvek ďalšiu partiu tela.

Viac o nechirurgickom laserovom liftingu tváre Endolift® >>

8/ Odstránenie vrások a lifting – HArmonyCa®

Nová hybridná výplň s dvojitým účinkom – dodanie objemu a spustenie tvorby kolagénu. Efekt vydrží až 19 mesiacov. Materiál je biokompatibilný a biologicky odbúrateľný. Ošetrenie poskytuje silný objemový a liftingový efekt.

Odstránenie vrások a lifting injekčnými výplňami HArmonyCa® >>

9/ Endymed® – rádiofrekvencia

Moderná metóda omladenia pokožky pomocou rádiofrekvencie. Je účinná v boji proti starnutiu, vráskam, jazvičkám a ochabnutým kontúram tváre. Je možné s ním ošetriť aj citlivú pleť v očnom okolí. Zmierňuje prejavy príznakov akné, spevňuje krk aj dekolt a formuje kontúry tváre. Ošetrenie Endymed® jJe veľmi účinné do hĺbky pokožky a zároveň bezpečné.

Viac o ošetrení rádiofrekvenciou Endymed® >>

10/ Pulse Lift – neinvazívny lifting a kontúrovanie tváre


Vypnutie tváre – Cena

Cena ošetrenia vypnutie tváre sa odvíja od vybraného typu ošetrenia, prípadne ich kombinácie. Konečnú čiastku sa dozviete na konzultácii s našimi lekármi.

CENNÍK >>


Referencie:
1/ fda.gov. Dermal Filler Do’s and Don’ts for Wrinkles, Lips and More. Dostupné na:
https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/dermal-filler-dos-and-donts-wrinkles-lips-and-more [7/2023]
2/ plasticsurgery.org. Dermal Fillers Minimally Invasive Procedures. Dostupné na:
https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/dermal-fillers/fat-injections[9/2023]Časté otázky

Ako spevniť kontúry tváre?

 • Existuje celý rad neinvazívnych metód, ktoré dodajú pokožke hydratáciu a obnovia tvorbu kolagénu. Je možné si vybrať medzi injekčnými výplňami, laserovým liftingom, rádiofrekvenciou a ďalšími typmi ošetrenia.

Ako napnúť ovisnutú pokožku?

 • Vždy je dôležité ju dodať hydratáciu a prípadne ju správne naštartovať tvorbu kolagénu. Pomôcť môžu injekčné výplne, rádiofrekvencie, nechirurgický laserový lifting, prípadne niťový lifting.

Čo pomáha pri ochabnutých kontúrach?

 • Správna starostlivosť o pokožku. Je dôležité poskytnúť jej dostatok hydratácie a vitamínov potrebných pre tvorbu kolagénu. Riešením môže byť nechirurgický laserový lifting, niťový lifting, rádiofrekvencia, prípadne injekčné výplne a mezoterapia.

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.