Ženy Muži
Ženy Muži
Volajte +421 902 711 171
Napísať
Objednať
Ženy Muži
Ženy Muži
Chemický peeling je neinvazívna metóda, pri ktorej sa na pokožku aplikuje jedna alebo kombinácia viacerých AHA alebo kyseliny trichlóroctovej v rôznych koncentráciách. Po niekoľkých minútach pôsobenia sa nanesený produkt neutralizuje a odstráni.

Chemický peeling | Omladenie pleti | eveclinic BratislavaPôsobením účinných látok sa uvoľní povrchová vrstva pokožky, ktorá sa potom začne olupovať a obnovovať. To vedie k vytvoreniu nových kožných buniek, vyhladeniu nerovností a jemných vrások, zmierneniu príznakov akné (vrátane redukcie jaziev po akné) a nežiaducej pigmentácie. Pleť je po ošetrení viditeľne zdravšia, hladšia a žiarivejšia.

Aplikácia chemického peelingu

Aplikácia chemického peelingu je veľmi rýchla a jednoduchá. Ide však o špeciálnu metódu, pri ktorej sa musí správne vybrať najvhodnejší typ chemického peelingu podľa typu a stavu pokožky. Najmä pri prvom ošetrení postupujeme veľmi jemne.

Druhy chemického peelingu

Druhy chemického peelingu sa delia podľa účinnej látky, jej koncentrácie, dĺžky pôsobenia a stavu pokožky na povrchový, stredný a hĺbkový.

V prípade chemického peelingu, ktorý ovplyvňuje aj hlbšie štruktúry pokožky, sa tvorba nového kolagénu začína do dvoch týždňov od ošetrenia a môže trvať až ďalších 10-12 mesiacov.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča chemický peeling opakovať niekoľkokrát, vždy s odstupom niekoľkých týždňov.

Po ošetrenie chemickým peelingom

Ošetrenie môže byť sprevádzané pocitom napätia alebo mierneho pálenia pokožky. Nemusíte sa však obávať.

Účinné látky sú navrhnuté tak, aby rozkladali vrchné vrstvy pokožky, ktoré sprevádzajú pocit napnutej alebo červenej pokožky. Je to prirodzený proces. Hojenie zvyčajne trvá päť až sedem dní.

Treba mať na pamäti, že po ošetrení je pokožka citlivá a nesmie byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Pri pohybe na slnku je potrebné chrániť pokožku krémami s ochranným faktorom SPF 50 alebo vyšším. Z tohto dôvodu sú chladnejšie mesiace roka vhodnejšie na chemický peeling.

Komu je chemický peeling určený

Chemický peeling je metóda vhodná na ozdravenie a omladenie pleti nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Ide o ošetrenie, ktoré možno úspešne kombinovať s viacerými ďalšími omladzovacími metódami, ako je napríklad Skinbooster, aplikácia vlastnej plazmy (plazmoterapia) alebo mezoterapia.

Chemický peeling je tiež obľúbenou metódou na udržanie mladistvého vzhľadu z dlhodobého hľadiska a na podporu efektu po plasticko-estetických zákrokoch, napr. po nitkovom alebo chirurgickom liftingu tváre.

Cenník

Chemický peeling Cena
 1 x ošetrenie  od 50€

 


Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma, prosím!

Môžete pripojiť fotografie

vo formáte png, jpg, webp, pdf, veľkosť 1 súboru max. 8 Mb

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.